Menu
Розпорядження Сторожинецької райдержадміністрації № 13 від 1.02.2013 року «Про підготовку до пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у 2013 році»

Розпорядження Сторожинецької райдержадміністрації № 13 від 1.02.2013 року «Про підготовку до пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у 2013 році»

By In Публічні документи, Розпорядження On 01.02.2013


Керуючись статтями 6, 41 Закону України “Про місцеві державні адміністрації”, статтям 3, 32 Закону України “Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру”, на виконання розпорядження голови Чернівецької обласної державної адміністрації від 24.01.2013 № 28-р “ Про підготовку до пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у 2013 році ”, з метою захисту населених пунктів, об´єктів господарської діяльності, сільськогосподарських угідь від льодоходу, повені та дощових паводків:

1. Для організації та забезпечення робіт, координації заходів попередження можливих надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків:

1.1. Затвердити  склад районного оперативного штабу з керівництва роботами з пропуску льодоходу, повені та паводків у 2013 році, що додається.

1.2. Затвердити Положення про районний оперативний штаб з керівництва роботами з пропуску льодоходу, повені та паводків у 2013 році, що додається.

2. Керівникам установ, організацій та підприємств району, рекомендувати виконкомам місцевих рад району до 10.02.2013 вжити невідкладних заходів щодо  забезпечення захисту населених пунктів і об’єктів господарської діяльності району від можливих наслідків льодоходу, повені та дощових паводків:

2.1. Утворити відповідні місцеві оперативні штаби.

2.2. Розглянути на засіданнях комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій питання щодо забезпечення сталого автотранспортного сполучення, безаварійного пропуску сходження криги і  попередження підтоплення населених  пунктів,  а також  безперебійного електропостачання населених пунктів.

2.3. Відкоригувати та погодити з відповідними службами план дій органів управління та сил цивільного захисту щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у весняно-літній період.

2.4. Створити запаси матеріально-технічних засобів та паливно-мастильних матеріалів.

2.5. Організувати заходи щодо очищення зливових каналізаційних та дренажних систем населених пунктів району, водовідвідних і меліоративних каналів, русел малих річок, водопропускних споруд під автомобільними мостами та дорогами для забезпечення водовідведення із залученням місцевого населення.

2.6. Привести в готовність до дій за призначенням аварійно-рятувальні,  аварійно-відновлювальні та інші підрозділи невоєнізованих формувань цивільного захисту.

2.7. Перевірити стан меліоративних систем, ставків, малих водосховищ, гідротехнічних споруд на малих і середніх річках, вжити необхідних заходів для забезпечення їх готовності до пропуску льодоходу, повені та дощових паводків.

2.8. Перевірити наявність та технічний стан техніки, її готовність для проведення рятувальних та аварійно-відновлювальних робіт.

2.9. Забезпечити готовність та безперебійну роботу гідротехнічних, водопропускних та берегоукріплювальних споруд на річках та водоймищах, дощових та побутових каналізаціях, водостоках.

2.10. Провести розрахунки для залучення необхідних сил та засобів у зонах підтоплення.

2.11. Уточнити план евакуації населення, сільськогосподарських тварин, вивозу матеріальних цінностей із зон можливого підтоплення, а також заходи щодо забезпечення життєдіяльності населення у місцях тимчасового  розселення.

2.12. Провести тренування з органами управління та силами цивільного захисту районної ланки територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту з питань виконання завдань під час пропуску льодоходу, повені та дощових паводків.

2.13. Організувати своєчасне інформування та оповіщення населення про погіршення гідрометеорологічної обстановки, яка може призвести до ускладнення автотранспортного сполучення, підтоплення населених пунктів.

2.14. Визначити місця чергування за станом водних об’єктів району на період льодоходу, повені та дощових паводків і забезпечити чергові служби телефонним зв’язком. Інформацію про стан на водних об’єктах подавати щотижня (щопонеділка) станом на 09.00 до сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної, режимно-секретної роботи та з питань надзвичайних ситуацій апарату  районної державної адміністрації за телефоном 2-13-73, а у разі погіршення ситуації на водних об’єктах надавати інформацію терміново.

2.15. Сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної, режимно-секретної роботи та з питань надзвичайних ситуацій апарату районної державної адміністрації забезпечити надання інформації про стан на водних об’єктах району щотижня (щопонеділка) станом на 09.00 оперативному черговому цивільного захисту області за телефонами 55-39-38, 52-30-65 та до відділу збору, обробки інформації  та підготовки даних оперативно-координаційного центру при управлінні МНС України в Чернівецькій області за телефонами 101, 58-91-23,  факс 7-28-26, а у разі погіршення ситуації на водних об’єктах району надавати інформацію терміново.

3. КП “Сторожинецьке ЖКГ” до 03.02.2013 передбачити заходи щодо забезпечення безперебійної роботи об’єктів водопостачання, водозаборів, водопровідно – каналізаційних споруд і мереж, системи каналізації в умовах пропуску льодоходу, повені та дощових паводків. Організувати, у разі необхідності, підвезення питної води населенню, яке проживає у можливих зонах затоплення (підтоплення).

4. Філії “Сторожинецький автодор” ДП  “Чернівецький облавтодор” організувати спостереження за льодовою та повеневою обстановкою в районах мостів, вжити заходів щодо збереження від руйнування мостових опор у період льодоходу, повені та дощових паводків.

5. Сторожинецькому районному відділу головного управління державної санітарно-епідеміологічної служби в Чернівецькій області забезпечити посилений контроль за станом санітарно-епідеміологічної ситуації у  період повені та дощових паводків. Організувати перевірку санітарного стану джерел питного водопостачання у населених пунктах району, які потрапляють у зону затоплення (підтоплення).

6. Сторожинецькому міжрайонному  управлінню водного господарства:

6.1. Провести обстеження стану готовності водогосподарських гідротехнічних відомчих споруд і об’єктів. Вжити додаткових заходів щодо прискорення робіт з берегоукріплення, ремонту водозахисних споруд і нарощування дамб для захисту населених пунктів, об’єктів господарювання та дорожньої інфраструктури від шкідливої дії паводкових вод.

6.2. Уточнити склад і кількість аварійних бригад із забезпеченням їх автомобільного і спеціальною технікою.

6.3. Створити аварійний запас будівельних та паливно-мастильних матеріалів.

7. Редакції районного радіомовлення забезпечити термінове повідомлення населення щодо попередження або виникнення надзвичайних ситуацій, які надходять з сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної, режимно-секретної роботи та з питань надзвичайних ситуацій апарату районної державної адміністрації.

8. Виконавцям цього розпорядження  про виконання зазначених заходів проінформувати районну державну адміністрацію через сектор взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної, режимно-секретної роботи та з питань надзвичайних ситуацій апарату районної державної адміністрації  до 05.02.2013 і в подальшому інформувати щокварталу до 05 числа наступного місяця протягом весняно-літнього періоду.

9. Сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної, режимно-секретної роботи та з питань надзвичайних ситуацій апарату районної державної адміністрації проінформувати про виконання розпорядження Департамент охорони здоров’я та цивільного захисту населення обласної державної адміністрації до 10.02.2013 і в подальшому інформувати до 10 числа наступного місяця протягом весняно-літнього  періоду.

10. Сектору з питань внутрішньої політики та доступу до публічної інформації апарату районної державної адміністрації забезпечити опублікування цього розпорядження на офіційному  сайті Сторожинецької районної державної адміністрації.

11. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови районної державної адміністрації Глядченко С. М.

Голова районної державної

адміністрації                                                                            Ф. Федорович

Склад районного оперативного штабу з керівництва роботами з пропуску льодоходу, повені та паводків у 2013 році

Положення про штаб


About the Author

pressa

Comments are closed here.