Menu
Гуманітарний вантаж з Франції на декілька мільйонів гривень вкотре отримала Сторожинецька центральна районна лікарня

Гуманітарний вантаж з Франції на декілька мільйонів гривень вкотре отримала Сторожинецька центральна районна лікарня

By In Газета «Рідний край» On 27.01.2017


Двадцять багатофункціональних ліжок з електричним приводом і три дорогі крісла, в яких можна навіть приймати пологи, монітори для стеження за станом здоров’я важкохворих, 140 універсальних столиків, що знадобляться як у палатах, так і в їдальні, та у кабінетах для зберігання медичного інвентарю, інші меблі (столи, стільці, крісла для транспортування хворих тощо), багато нового медичного обладнання, а також матраци, білизна… Такий цінний подарунок на декілька мільйонів гривень отримала центральна районна лікарня від постійного партнера і мецената – «Асоціації госпіталів Франції».

Гуманітарну допомогу розподілили за необхідності у різні відділення ЦРЛ: хірургічне, пологове, травматологічне, реанімаційне, неврологічне та інші. Та особливо медиків вразило одне із багатофункціональних ліжок, особливе і дуже дороге – на ньому можна реанімувати пацієнтів з інсультами, інфарктами, різноманітними травмами і навіть проводити операції.

– Це вже не вперше французькі колеги підставляють плече медичній галузі Підгір’я, – розповідає головний лікар центральної районної лікарні Матвій ПЛЕГУЦА. – А передувало такій співпраці моє знайомство з представником «Асоціації госпіталів Франції», колишнім консулом Франції, місьє Жераром з Марселя. Відтоді (а познайомилися ми близько десяти років тому) товаришуємо. Свого часу члени Асоціації дарували районній лікарні дороговартісне обладнання для різних відділень лікарні та пологового будинку і навіть автомобілі швидкої допомоги Фольксваген та Сітроєн. До речі, час від часу наші французькі колеги навідуються на Сторожинеччину, щоб пересвідчитися, що їхні подарунки раціонально використовують у лікарні. Для прикладу, торік приїжджали аж 17 членів Асоціації.

До слова, вантажна фура із гуманітарною допомогою з Франції прибула у центральну районну лікарню ще напередодні Нового року. Цінний вантаж зберігався у Клубі медичних працівників, допоки тривало його розмитнення. Нині ж меблі та медичне обладнання вже передали у відділення лікарні.

Днями, щоб поглянути на гуманітарну допомогу, у райлікарню навідався голова райдержадміністрації Ярослав Бартош. Він подякував головному лікарю ЦРЛ Матвію Плегуці за те, що він так дбає про медичну галузь на Підгір’ї і підтримує тісні стосунки із своїми французькими колегами – в результаті цієї міжнародної співпраці якісно оновилася матеріально-технічна база медичної установи.

Олеся ДЛУЖАНСЬКА

Фото Дмитра ЯКОВІЦИ


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.