Menu
1,6 мільярда гривень єдиного соціального внеску сплатили платники Буковини до державних цільових фондів

1,6 мільярда гривень єдиного соціального внеску сплатили платники Буковини до державних цільових фондів

By In Новини On 13.07.2020


Незважаючи на карантинні пільги пов’язані з CОVID-19, фізичні особи-підприємці, мали право не сплачувати єдиний внесок 3 місяці 2020 року, а саме на березень, квітень та травень за перше півріччя 2020 року платники регіону перерахували до спецфондів 1623,5 млн. грн єдиного внеску. Роботодавці  області сплатили за звітний період цього року на 52,4 млн грн більше, аніж було заплановано та на 9,5 млн грн , ніж за аналогічний час 2019 року.  Повідомив начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак.

Загалом за півріччя 2020 року сума надходжень єдиного внеску, що нарахували роботодавці на суми заробітної плати та винагороди за договорами ЦПХ, склала 1372,4млн.грн. а це 84,5 відсотків від загальних надходжень. Від фізичних осіб-підприємців та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність надійшло понад 148,4млн.грн. Єдиний внесок нарахований на суми грошового забезпечення військовослужбовців перевищив 101,7млн.грн.

У червні компанії, організації і підприємці регіону спрямували 324,3 мільйонів гривень, що на 44,1 мільйон більше, ніж було заплановано.

Посадовець нагадує, що згідно внесених змін до Закону України від 13 травня 2020 року № 592-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» (далі – Закон № 592) «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» внесено зміни. У зв’язку з цим підлягають списанню за заявою платника та у порядку, визначеному Законом № 2464, несплачені станом на день набрання чинності, Закону № 592, а саме з 03.06.2020р.суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску, а саме фізичним особам – підприємцям на загальній системі оподаткування та особам які провадять незалежну підприємницьку діяльність за період з 01 січня 2017 року до 03.06.2020р., а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та за умови подання заяви протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом № 592 (тобто до 31 серпня  2020р.).

 

Про прийом на роботу працівників необхідно інформувати податківців

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, відповідно до Порядку повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу, затвердженого постановою КМУ від 17.06.2015 р. №413 із змінами та доповненнями (далі – Порядок №413), повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою (крім повідомлення про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації) до територіальних органів Державної податкової служби (далі – ДПС) за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до Порядку №413 до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

  • засобами електронного зв’язку з використанням кваліфікованого електронного

підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронних довірчих послуг;

  • на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
  • на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма

особами.

Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України від 08.07.2010 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями.

Слід знати, повідомленням про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації є відомості, отримані органами ДПС з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.