Menu
24 – грудня день працівників архівних установ України

24 – грудня день працівників архівних установ України

By In Новини On 24.12.2019


Як повідомляють в архівному відділі районної державної адміністрації, традиційно наприкінці року зберігачі документів відзначають своє професійне свято – День працівників архівних установ України.

Свято – нагода підвести річні підсумки, згадати найцікавіші моменти роботи архіву.
На жаль, в уяві пересічного громадянина архів асоціюється з будівлею, вщент заповненою документами, що десятиліттями нерухомо лежать на полицях, втаємничуючи свою інформацію. Насправді, архів це живий організм, який працює як годинник. Цю чітку роботу з формування та збереження фондів, використання інформації, що несуть в собі документи, здійснює архівний відділ Сторожинецької районної державної адміністрації.
У складному процесі утвердження нашої держави у глобалізованому світі роль архівної справи є надзвичайно важливою. Своєю щоденною наполегливою творчою працею ми забезпечуємо надійне збереження і примноженя  Національного архівного фонду — нашого безцінного скарбу, пам’яті нації, в якій акумульовано історичні документи про багатовікову історію України. Здатність зберігати та примножувати свою історико-культурну спадщину, поєднувати у своїй діяльності минуле, сьогодення і майбутнє свідчить про зрілість та духовний і інтелектуальний розвиток нації.

Архівний відділ районної державної адміністрації за усіма основними напрямками архівної діяльності від забезпечення збереженості документів, поповнення Національного архівного фонду, зміцнення матеріально-технічної бази до популяризації архівних документів та всебічного використання їх інформації. В архівосховищі  сконцентровано безцінні скарби історії та культури, невичерпні джерела людської пам’яті.

Але й сам по собі кожний архів має  свій родовід, свою історію,  в якій цікава кожна сторінка, бо діяльність архіву це, насамперед, безкорислива, натхненна праця архівістів –  людей, що зробили свій вибір , присвятивши себе справі збереження, збирання та використання архівних документів, кожен з яких  рано чи пізно знайде  своє місце в історичній монографії, документальному збірнику, в журнальній статті чи газетній публікації.

В архівному відділі районної державної адміністрації сконцетровані документи установ, підприємств і організацій, що існували на Підгір’ї з 1944 року.

Матеріали радянського періоду (1944-1991 років) представлені у фондах рад депутатів трудящих (народних депутатів) , їх виконкомів, а також управлінь та відділів, підприємств промисловості, сільського господарства, транспорту, торгівлі, постачання та побутового обслуговування населення, закладів науки, освіти, культури, соціального забезпечення та інші. Їх документи є цінним історичним матеріалом для вивчення історії району. Особливу цінність мають ті, що містять дані про націоналізацію землі, промислових підприємств, а також про колективізацію сільського господарства, створення нових підприємств, розвиток освіти, культури.

Документи періоду незалежності (починаючи з 1991 року) зберігаються у фондах органів управління, підприємств промисловості та інших.

У відділі є 257 фондів, які містять 41185 справ, 389 описів справ.

Значну увагу приділяємо інформаційній діяльності. Архівні документи в установленому порядку видаємо користувачам, дослідникам, яких в нас працювало 9 осіб. Беремо участь у процесах соціально-правового захисту громадян. Впродовж 2019 року було видано 1968 архівних довідок.

Збираючи документи й зберігаючи їх для прийдешніх поколінь, архівісти виконують важливу і відповідальну місію, бо без архівів, без історичної пам’яті немає історії народу, а отже немає й самого народу. Документальні свідчення, що дійшли до нас із минулого, допомагають відчути дихання далеких епох, зрозуміти логіку подій, що відбувалися, перейнятися думками і сподіваннями своїх попередників, відкрити нові грані їхнього життя. Так само ми передаємо своїм нащадкам неоціненну спадщину – документи нашої епохи.
Професійне свято й кінець року це ще й слушна нагода поговорити про плани на наступний рік. Їх дуже багато, але головне те, що працівники архівного відділу районної державної адміністрації  й надалі будуть виконувати свої обов’язки з метою надання нашим громадянам послуг й водночас здійснювати триєдине завдання всіх архівістів – формувати, зберігати та популяризувати інформацію, що несуть в собі документальні першоджерела.

Професіоналізм архівістів, усвідомлення високої відповідальності перед минулим, сьогоденням і майбуттям будуть і надалі запорукою дбайливого збереження та примноження культурних цінностей і документальної пам’яті українського народу.

 

 

Начальник архівного відділу

районної державної адміністрації                                    Олександр ПРОЦЮК

 

 

 

 

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.