Menu
Податок на додану вартість: до бюджету буковинські платники сплатили 349,7 млн. грн.

Податок на додану вартість: до бюджету буковинські платники сплатили 349,7 млн. грн.

By In Новини, Роз'яснення On 19.06.2020


У Головному управління ДПС у Чернівецькій області інформують, що упродовж п’яти місяців 2020 року бізнес області сплатив до бюджету 349,7  млн. грн. податку на додану вартість,  При цьому темп росту сплати податку у порівнянні з відповідним періодом минулого року склав 116,8 відсотків, що в абсолютній величині перевищує 50,3 млн. грн. Індикативні показники, доведені для області перевиконано на 107,3 відсотки.  

Такі надходження забезпечили 2384 платники податку на додану вартість, серед яких 2111 юридичних осіб та 273 фізична особа – підприємець.

Разом з тим, бізнесу що зареєстрований в регіоні за цей період відшкодовано понад 138,8 млн. грн. Заяви на отримання бюджетного відшкодування подали 109 платників.

Щодо відшкодування з бюджету податку на додану вартість, то за інформацією податківців у січні – травні 2020р. платникам ПДВ відшкодовано з бюджету понад 86,9 млн. грн. проти 84,4 млн. грн. торік (+ 2,5 млн. грн.). При цьому кількість декларантів бюджетного відшкодування залишилася на рівні минулого року – 97 суб’єктів господарювання.

Структура платників, які отримують бюджетне відшкодування: підприємства – експортери продукції складають 69,0 відсотків за кількістю і 65,0 відсотків від суми.

Перевізники, які здійснюють міжнародні перевезення в загальній кількості складає 16,5 відсотків, а в загальній сумі 10,4 відсотки. Підприємства, засновані організаціями інвалідів – 7,2 відсотки та 2,1 відсоток відповідно.

На внутрішньому ринку України сума заявки бюджетного відшкодування склала 22,5 відсотків.   

 

Наближається термін запровадження програмних РРО

Про це інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.

Законом України від 20.09.2019 р. №128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» внесені зміни до порядку застосування РРО – з 01.08.2020 дозволено використовувати замість традиційних РРО нову модель – програмні РРО.

Детальніше : https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/422965.html

 

СМКОР: відсутність повідомлення за формою №20-ОПП може бути причиною  зупинення реєстрації податкової накладної/рахунку коригування в ЄРПН

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області  наголошують, що подача повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП (далі – повідомлення за ф. № 20-ОПП) передбачена п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), відповідно до якої встановлено обов’язок платників податків стати на облік в органах державної податкової служби, а також обов’язок повідомляти податкові органи про всі об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням;

Порядок здійснення такого повідомлення про об’єкти оподаткування визначений наказом Міністерство Фінансів України від 09.12.2011 № 1588, яким передбачено, що повідомлення ф. № 20-ОПП до податкового органу подається за місцем знаходження такого об’єкта.

Повідомлення за ф. № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

У разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об’єкта оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за формою № 20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни.

Повідомлення за формою № 20-ОПП мають подавати всі платники податків – як юридичні, так і фізичні особи – підприємці у разі наявності, виникнення, зміни типу об’єкта оподаткування.

Об’єктами оподаткування або об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Однак, такі об’єкти повинні визначатися для кожного податку окремо, виходячи з норм відповідних розділів ПКУ.

Тобто, у повідомленні за ф. № 20-ОПП зазначають усі приміщення, якими підприємство користується, а саме: усі види транспорту, заправки, скважини, котли, сховища, земельні ділянки тощо. Включаючи також об’єкти, які здаються в оренду та орендується у інших осіб.

Перевірити подані відомості про об’єкти можна в особистому кабінеті платника податків Електронного кабінету.

Отже, повідомлення за формою №20-ОПП запроваджене з метою отримання від платників податків інформації про всі наявні в них об’єкти оподаткування, їх місцезнаходження, переміщення та стан, у якому вони фактично перебувають: використовуються, не використовуються (у тому числі тимчасово).


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.