Menu
Актуальна інформація про РРО на офіційному порталі ДПС

Актуальна інформація про РРО на офіційному порталі ДПС

By In Новини On 09.07.2020


В Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області повідомляють, що з метою інформування платників податків з питань впровадження програмних РРО ДПС України створено банер «Програмні РРО».

Банер розміщено на офіційному порталі ДПС за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/

У банері розміщено 9 розділів актуальної інформації: серед яких,

нормативно-правові акти https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/normativno-pravovi-akti/

повідомлення-роз’яснення для платниківhttps://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/povidomlennya-rozyasnennya/

опис АРІ фіскального сервера контролюючого органу

https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/opis-ari-fiskalnogo-servera-kontrolyuyuchogo-organu/

електронні довірчі послуги

https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/elektronni-dovirchi-poslugi/

перелік тестових платників з наборами тестових ключів

https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/perelik/

проекти нормативно-правових актів

https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/proekti-normativno-pravovih-aktiv/

перелік посадових осіб ДПС – відповідальних за взаємодію із суб’єктами господарювання, які беруть участь у тестуванні безкоштовного програмного рішення ДПС та/або АРІ фіскального сервера ДПС

https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/perelik-posadovih-osib-dps/

актуальні запитання-відповіді

https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/aktualni-zapitannya-vidpovidi/

форми ПРРО

https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/formi-prro/

 

Понад 1,5 мільярда гривень податків отримали місцеві бюджети впродовж першого півріччя

У першому півріччі поточного року до місцевих бюджетів Чернівецької області направлено 1507,4 млн. грн. місцевих податків. В порівнянні з минулим роком надходження збільшились на 16,6 млн. грн.

Місцеві бюджети це визначальна ланка місцевих фінансів, що сформовані для виконання повноважень органів місцевого самоврядування. Лідерами надходжень до місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок та плата за землю.

Податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів направлено 1018,5 млн.грн., у порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшилися на 28,7 млн.грн.

Від суб’єктів малого і середнього підприємництва надійшло 222,4 млн.грн. єдиного податку. Податкові надходження від плати за землю склали 146,6 млн.грн.

Крім того місцеві бюджети поповнюються за рахунок акцизного збору з роздрібного продажу підакцизних товарів, надходження склали 50,0 млн. грн., за користування лісом, надрами й водою отримали 17,3 млн.грн., податку на прибуток – 15,9 млн. грн., за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами місцеві бюджети отримали 7,3 млн.грн. 

 

За ІІ квартал єдинники– платники ПДВ звітують востаннє щоквартально

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій областіроз’яснюють, що останнім звітним періодом для платників податку, які подавали звітність з ПДВ щоквартально, буде ІІ-й квартал 2020 року. Починаючи з податкової звітності за липень 2020 року всі без виключення платники податку, в тому числі і ті, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, мають подавати податкову декларацію щомісячно.

Так, Законом України від 16.01.2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни щодо звітного(податкового періоду) платника ПДВ (набирає чинності з 23.05.2020 року).

Звітним (податковим) періодом для платників ПДВ є один календарний місяць (п. 202.1 ст. 202 ПКУ). Отже, встановлено єдиний звітний період для усіх категорій платників податку, який дорівнює календарному місяцю.

Відповідно, скасовується квартальний звітний період для податкової звітності з ПДВ для платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, що передбачає реєстрацію платником ПДВ.

Таким чином, починаючи з податкової звітності за липень 2020 року всі без виключення платники податку, в тому числі і ті, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, мають подавати податкову декларацію щомісячно. Уточнюючі декларації з ПДВ за звітні періоди, за які платники податку до внесення змін Законом № 466-ІХ подавали квартальну звітність з ПДВ, подаються за звітний період – календарний квартал.

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.