Menu
Андрій Клюєв: Всі регіони повинні терміново створити регіональні зернові ресурси

Андрій Клюєв: Всі регіони повинні терміново створити регіональні зернові ресурси

By In Новини On 30.08.2011


Керівники обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій повинні прискорити роботу із наповнення державних та створення регіональних резервів зерна. Таке завдання поставив у вівторок Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв на селекторній нараді з керівниками всіх регіонів України. Необхідно забезпечити закупівлю продовольчого зерна до державного інтервенційного фонду в обсязі не менш, як три мільйони тонн, заявив він.

Перший віце-прем‘єр-міністр нагадав, що збирання ранніх зернових практично завершено. Зібрано понад 34 млн. тонн зерна, з них пшениці – понад 23 млн. тонн; триває збирання круп’яних культур, попереду збирання кукурудзи.

Андрій Клюєв заявив, що Аграрний фонд недостатньо працює над поставками продовольчого зерна цьогорічного врожаю. За даними Першого віце-прем‘єр-міністра, до Аграрного фонду надійшло лише 401 тисяча тонн або 45% передбачених обсягів. Всього у державному інтервенційному фонді обліковується лише 523 тисячі тонн зерна, заявив він. Перший віце-прем‘єр-міністр поставив завдання прискорити формування державного інтервенційного фонду, у тому числі поставки до нього продовольчого зерна врожаю 2011 року за форвардними контрактами.

Андрій Клюєв назвав ситуацію з формуванням регіональних зернових ресурсів повністю незадовільною. За його словами, станом на 25 серпня заготовлено лише 285 тисяч тонн продовольчого зерна. Він розкритикував керівників кількох областей, які ще взагалі не сформували регіональні зернові ресурси. За його словами, ситуацію необхідно негайно виправляти, і вона повинна бути прогнозована.

Перший віце-прем‘єр-міністр поставив завдання Мінагрополітики та керівникам регіонів щоденно подавати інформацію керівництву Кабінету Міністрів щодо об‘ємів наповнення регіональних зернових ресурсів. У свою чергу Мінфін повинен щоденно подавати інформацію щодо виділення коштів на ці потреби у кожному регіоні.

Також Андрій Клюєв доручив забезпечити відповідні умови зберігання зерна врожаю поточного року на зернових складах. Він також заявив, що Держсільгоспінспекції необхідно посилити контроль за якістю зерна врожаю 2011 року та умовами його зберігання.

Перший заступник керівника Уряду України також поставив завдання забезпечити безперебійне постачання хлібопекарським підприємствам борошна із зерна державного інтервенційного фонду та регіональних ресурсів.

«Звертаю увагу на недопущення необґрунтованого підвищення цін на хліб і хлібобулочні вироби. У цьому напрямку відповідальність покладаю на Мінекономрозвитку, Мінагрополітики, Антимонопольний комітет, ДПС, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київську та Севастопольську міські держадміністрації, які повинні вжити відповідні заходи згідно з компетенцією. Ми повинні завчасно створити всі інструменти, аби контролювати ситуацію», – заявив Андрій Клюєв.

 

Прес-служба Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі

 


About the Author

pressa

Comments are closed here.