Menu
Буковина: підсумки кампанії «Декларування 2020» – плюс 11,7 мільйонів гривень податків до бюджету

Буковина: підсумки кампанії «Декларування 2020» – плюс 11,7 мільйонів гривень податків до бюджету

By In Новини On 24.07.2020


30 червня  – завершилась кампанія Декларування 2020 – повідомляють у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. Відтак, за інформацією управління податків і зборів з фізичних осіб за попередніми результатами кампанії декларування доходів та майнового стану, 10320 жителів краю прозвітували про отримані статки у 2019 році. Загальна сума задекларованих доходів склала майже 674,7 млн. грн.

В цілому, за поданими деклараціями визначено податкові зобов’язання до сплати в бюджет у розмірі майже 11,7 млн. грн. Із зазначеної суми понад 9,9 млн. грн. – це податку на доходи фізичних осіб та  1,7 мільйонів гривень – військовий збір.

Аналізуючи подані декларації податківці відзначають, лідером у декларуванні цьогоріч обіймають платники, котрі отримали дохід від продажу нерухомого майна, вони подали 1431 податкову декларацію. Дещо менше буковинців відзвітувались про отриману спадщину – 816 декларацій. Про доходи від продажу рухомого майна повідомили 374 громадян.

В розрізі решти доходів: про отримані дарунки та призів повідомили 53 платника; про доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції відзвітувались  53 буковинця. Інвестиційний прибуток задекларували 24 громадян. Дохід, отриманий платником податкy як додаткове благо – 17.

Щодо категорії «мільйонер» слід відзначити, що доходи у понад 1 мільйон гривень задекларували 38 жителів Чернівецької області, загальна сума отриманих ними статків склала майже 122,9 млн. грн. Для порівняння, торік за підсумками деклараційної кампанії було зафіксовано 35 мільйонерів зі статками 109,6 млн. грн. У даної категорії громадян головними джерелами отриманих доходів стала спадщина, продаж нерухомого майна, здача в оренду нерухомості та інвестиційний прибуток.

Також 976 буковинців подали декларації з метою реалізації права на податкову знижку, яка у сукупності становить понад 2,7 млн. грн. Наразі платникам вже повернуто з бюджету 2,2 млн. грн.

Податківці зазначають, що податкову декларацію стосовно повернення коштів, як компенсацію витрати, які підлягають відшкодуванню, можна подати до кінця 2020 року. Повернення частини сплаченого податку на доходи фізичних осіб у разі використання права на податкову знижку здійснюється протягом 60 календарних днів після подання декларації громадянином.

 

При постачанні медвиробів та ліків з 2 квітня діють пільги при сплаті ПДВ

Інтерв’ю начальника управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДПС у Чернівецькій області Наталії Сметанюк  (відео за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/videogalereya/intervyu-ta-publichni-zayavi/6416.html )

30 березня 2020 року опубліковано 540-вий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби».

Його зміни набули чинності 2 квітня поточного року.

Серед актуальних нововведень цього Закону – звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання медвиробів та ліків.

А саме  – це імпорт та операції з постачання на митній території України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби, перелік яких визначено 224-тою Постановою КМУ із змінами, внесеними 271-шою Постановою від 8 квітня п.р.

Дана норма застосовується до операцій, здійснених в період, починаючи з 17 березня 2020 року, і до останнього числа місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ.

Важливо, що пільговий режим оподаткування ПДВ застосовується на всіх етапах постачання товарів:

незалежно від дати їх виробництва та походження (вітчизняного виробництва чи імпортного),

незалежно від кола суб’єктів, що здійснюють такі операції, їх статусу як платників ПДВ, чи форми власності,

незалежно від того, коли відбулося їх ввезення на митну територію України – до 17 березня 2020 року чи після такої дати.

Головний критерій застосування пільги з оподаткування – відповідність таких товарів назві товару, міжнародному непатентованому найменуванню лікарського засобу, які зазначені в Переліку, затвердженому 224-тою Постановою. При цьому коди згідно з УКТЗЕД наводяться у цьому переліку довідково.

Дана податкова пільга надається не окремим платникам податків, а застосовуються при здійсненні відповідних операцій. Тому платники  ПДВ не мають права ні відмовитися, ні зупинити використання режиму звільнення від оподаткування на один чи декілька звітних періодів, якщо дію пільги прямо не зупинено чи не обмежено відповідними нормами Податкового Кодексу.

Таким чином, вартість товарів, що включені до Переліку, повинна визначатися без ПДВ з настання дати запровадження цієї пільги – тобто з 17 березня 2020 року. Ця вимога законодавства застосовується незалежно від того, чи містять договори та первинні документи, складені на постачання таких товарів, положення щодо необхідності нарахування ПДВ, а також незалежно від дати укладення таких договорів.

Щодо податкового кредиту – то платники зберігають право на визнання податкового кредиту на суми ПДВ, сплачені при імпорті товарів з затвердженого 224-тою Постановою Переліку.


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.