Menu
БУКОВИНСЬКА ЮСТИЦІЯ ЗАКЛИКАЄ НЕПЛАТНИКІВ АЛІМЕНТІВ СПЛАТИТИ БОРГИ, БО САНКЦІЇ ЩОДО НИХ НАДАЛІ ПОСИЛЮЮТЬ

БУКОВИНСЬКА ЮСТИЦІЯ ЗАКЛИКАЄ НЕПЛАТНИКІВ АЛІМЕНТІВ СПЛАТИТИ БОРГИ, БО САНКЦІЇ ЩОДО НИХ НАДАЛІ ПОСИЛЮЮТЬ

By In Новини On 17.07.2018


Завдяки новаціям першого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває За даними Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області виплачено понад 18 мільйонів гривень аліментів, понад 9 мільйонів гривень діти отримали  після застосування до боржників санкцій. 

Якщо у лютому цього року, на початку запровадження нововведень і  Єдиного реєстру боржників аліментів, у ньому знаходилося майже чотири тисячі буковинців – злісних неплатників, то нині ця цифра зменшилася до  трьох тисяч. Другий пакет законів  #ЧужихДітейНеБуває передбачає  ще більше посилення відповідальності неплатників аліментів. Але батьки,котрі сумлінно виконують свої обов’язки матимуть  заохочення – податкові пільги та преференції», – зазначив Іван Гринюк.

Серед новацій:
– Система додаткових фінансових санкцій для неплатників у розмірі від 20% до 50% від суми боргу у разі його накопичення більше 1 року.
– Система автоматизованого арешту коштів боржників.
– Притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від суспільно корисних робіт.
– Обов’язок засуджених працювати, щоб забезпечити сплату аліментів.
– Українці, які хочуть посісти керівні посади на держслужбі, повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми більше 6 місяців.
– Звільнення чиновників, які мають заборгованість більше 12 місяців.
– Застосування обмежень першого пакету до батьків, які не платять аліменти дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям вже після того, коли борг перевищить суму за 3 місяці.
Одна з новацій другого пакету законопроектів #ЧужихДітейНеБуваєстосується подорожей дитини за кордон строком до 1-го місяця з одним із батьків без дозволу іншого. Вона розповсюджується на тих діток, які виховуються в неповних сім’ях.
До другого пакету законопроектів в рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває входять: Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми» (№8294 від 19.04.2018), Закон «Про внесення змін до статей 165 та 166 Податкового кодексу України» (№8295 від 19.04.2018) та Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» (№8296 від 19.04.2018).
Ці норми вступить в силу через місяць після підписання Президентом  з дня публікації Закону.

Сайт Чернівецької ОДА


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.