Menu
Буковинські пенсіонери пересвідчились у перевагах отримання виплат через банківські установи

Буковинські пенсіонери пересвідчились у перевагах отримання виплат через банківські установи

By In Новини On 10.04.2019


Сучасні форми обслуговування все глибше проникають в життя суспільства, в тому числі й літніх людей. Усе більше буковинських пенсіонерів, пересвідчившись у зручності, оперативності та доступності банківських послуг, обирають їх для отримання щомісячних виплат. Кількість пенсіонерів, які отримують пенсії через банки, постійно зростає та становить нині в Чернівецькій області майже 120 тисяч осіб. У чому вбачають краяни переваги банківського обслуговування, ми запитали у них.

Розалія Іванівна, м. Кіцмань:

– Банківським обслуговуванням я цілком задоволена. Уже четвертий рік отримую пенсію за допомогою картки  в банку та пересвідчилась, що це дуже зручно. Раніше доводилось чекати листоношу й упродовж дня чатувати удома, не маючи змоги відлучитися в якихось справах. Як людина старшого покоління, не одразу наважилась відмовитись від звичного способу отримання пенсії, причому спонукав мене до цього прикрий випадок. Коли гостювала у доньки в Чернівцях, – а буваю у неї часто і залишаюся коли на тиждень, коли на два, – у мене раптово трапився мікроінсульт. Дякуючи професійності лікарів та допомозі рідних, після тритижневого перебування на стаціонарному лікуванні вдалося подолати недугу. Але внаслідок такої серйозної проблеми зі здоров’ям у той період погано орієнтувалася у справах, тим паче, поїхати до Кіцманя, щоб отримати пенсію, не мала жодної змоги. Отоді донька допомогла мені оформити картку для отримання пенсії в банку. З часом я переконалася, що це дуже просто і зручно, в першу чергу завдяки  свободі не бути прив’язаним до одного місця – адже за допомогою картки пенсію можна отримати у будь-якому місті, у будь-який зручний час. Крім того, отримуючи пенсію, одразу можна розрахуватись за комунальні послуги, причому без комісії. І зробити це можна не тільки за місцем проживання, а в будь-якому відділенні банку за місцем перебування. А ще частину коштів можна залишати на картці, на них нараховуються відсотки. Та й у магазинах зручно карткою розраховуватись – немає потреби шукати дрібні купюри та копійки. Отож усім раджу користуватись банківським обслуговуванням з отримання пенсій – це дуже просто, швидко, зручно і вигідно.

Іван Васильович, с. Юрківці Заставнівського району:

– Пенсіонери мають можливість отримувати додатковий дохід на залишок на картці, адже не обов’язково потрібно знімати всі кошти відразу. Також є зручна можливість заплатити комунальні послуги до 2 тис. грн. без комісії. Якщо розраховуватись карткою при покупці товарів, то в окремих торгових точках можна отримати до 20% знижки. Також досить зручною є послуга СМС-інформування, завдяки якій дізнаєшся про надходження коштів на картку. Готівку можна знімати в банкоматі  будь-якого банку України без жодних комісій.

Михайлина Миколаївна, м. Чернівці:

– Тривалий час не могла наважитися змінити спосіб отримання пенсії, адже звикла, що у визначений день прийде листоноша і принесе пенсію, чекала на неї.  Коли ж виникла потреба поїхати надовго в інше місто, тоді написала заяву про отримання пенсії через банк. Тепер не шкодую та дивуюся, чому раніше цього не зробила. По-перше, пенсію можна отримувати через банкомат у будь-якому місті, по-друге, можна знімати не всю суму одразу, а за потреби тільки частину. По-третє, нам, пенсіонерам, дуже зручно розраховуватися банківською карткою за комунальні послуги, у разі необхідності працівник банку все пояснить і допоможе. Ну і, зрештою, розраховуватися банківською карткою в магазинах та аптеках теж доволі зручно.

Раїса Іванівна, м. Новодністровськ:

– Мені дуже зручно розраховуватись пластиковою карткою за товари в магазинах, за ліки в аптеках та сплачувати за комунальні послуги без черг і комісії за послуги банку. Переваги такого способу отримання пенсійних виплат очевидні, це набагато зручніше, ніж очікувати удома листоношу. Гроші можна знімати тоді, коли потрібно, не обов’язково у день надходження їх на картку, тим більше, що на залишок нараховується відсоток. Так їх зручно накопичувати й заощаджувати. Часто залишаю більшу частину пенсії на картці, коли немає потреби в готівці – таким чином  немає ризику їх загубити чи помилитись при розрахунках купюрами і копійками.

 

Додамо, що окрім вказаних респондентами зручностей, завдяки банківському  обслуговуванню пенсіонерів, яке є безкоштовним, Пенсійний фонд заощаджує кошти, що спрямовуються на виплату пенсій та є вагомим ресурсом для подальшого збільшення їх розміру.

 

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.