Menu
Буковинські платники сплатили до казни 31,3 млн. грн. рентної плати за використання лісових ресурсів

Буковинські платники сплатили до казни 31,3 млн. грн. рентної плати за використання лісових ресурсів

By In Новини On 19.11.2020


За використання регіональних лісових ресурсів у січні – жовтні 2020 року до Зведеного бюджету платники сплатили 31,3 млн. грн. рентної плати. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 1,5 млн. грн. –  розповідають у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.

Відтак, за 10 місяців цього року територіальні громади від лісогосподарських підприємств області та тимчасових лісокористувачів отримали більше 18,3 млн. грн. натомість, до державного бюджету надійшло майже 13 млн. грн. «лісового податку».

У відомстві роз’яснюють, найбільшими бюджетоформуючими платниками даного платежу є лісові господарства Вижницького району – 4,9 млн. грн., Сторожинецького району – 3,8 млн. грн., Путильського району – 3,7 млн. грн. та Глибоцького району –  1,7 млн. грн.

Варто зазначити, платниками рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів є лісокористувачі – юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи з джерел їх походження з України або виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, фізичні особи (крім фізичних осіб, які мають право безоплатно без видачі спеціального дозволу використовувати лісові ресурси відповідно до лісового законодавства), а також фізичні особи – підприємці, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів на підставі спеціального дозволу (лісорубного квитка або лісового квитка) або відповідно до умов договору довгострокового тимчасового користування лісами

У регіональній податковій службі нагадують, з 1 липня 2020 року змінено ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, передбачені пунктом 256.3 Податкового кодексу України.

 

ДПС Буковини: актуальні запитання – відповіді щодо застосування програмних РРО

Які дії платника, щоб зареєструвати програмний РРО?

Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний РРО повинен перебувати на обліку в податковому органі.

Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись програмний РРО, про яку суб’єкт повідомляє шляхом подання форми 20-ОПП.

Реєстрація програмного РРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (дод. 1 до Порядку № 317 від 23.06.2020 №317) (J/F 1316602).

Фіскальним сервером здійснюється автоматизована обробка реєстраційної заяви за ф. № 1-ПРРО, за результатами якої програмний РРО реєструється або формується відмова в його реєстрації.

Реєстрація касира здійснюється шляхом подання повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (форма J/F 1391801), що розміщена за посиланнями:

ftp://ftp.sta.gov.ua/reestr_form_zvitnyh_dokymentiv/j1391801.arj 

ftp://ftp.sta.gov.ua/reestr_form_zvitnyh_dokymentiv/f1391801.arj

У розділі «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету необхідно створити документ за ідентифікатором форми «J/F 1391801 – Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа».

Чи може один суб’єкт господарювання застосовувати програмний РРО поряд із класичними РРО?

Законодавчо не встановлено заборон та обмежень щодо реєстрації та застосування одним суб’єктом господарювання програмного РРО поряд із класичними РРО.

Де можна ознайомитись з інформацією про застосування програмних РРО?

Актуальна інформація щодо застосування програмного РРО розміщена на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.

Інструкції з встановлення та налаштування програмних РРО розміщено за посиланнями:

https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy-/ та https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/fiskalniy-dodatok-prrosto/ 

Інструкції щодо заповнення реєстраційної форми та повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа розміщено за посиланням:

https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/formi-prro/instruktsii-schodo-zapovnennya-form/.

 

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.