Menu
Буковинські податківці запрошують підприємців на тренінги

Буковинські податківці запрошують підприємців на тренінги

By In Новини, Роз'яснення On 13.01.2020


Як повідомляють у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області, впродовж січня – березня 2020 року, щочетверга з 12 до 13 години податківці проводять безкоштовні тренінги – практикуми на тему: «ФОП і наймані працівники: оформлення найманих працівників, нарахування та сплата податків, терміни подання звітності».

Тренінги розраховані на підприємців, які бажають підвищити свої знання з основ податкового законодавства, отримати відповіді на запитання із застосування ПКУ, навчитися правильно нараховувати податки та складати звітність.

Тренінги проводяться за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200А. Центр обслуговування платників Чернівецької ДПІ, каб № 107, початок о 12 год 00 хв.

Запис для участі за телефоном: 0372(54-56-53). Контакт: Сергій Гулей.

Декларуємо доходи: інвестиційний прибуток

Інвестиційний прибуток (дохід), отриманий фізичною особою — резидентом від продажу іншій фізичній особі корпоративних прав у вигляді частки статутного капіталу включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку.

Нормами пп. 170.2.2  ст. 170 Податкового кодексу України) передбачено, що інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим фізичною особою від продажу окремого інвестиційного активу з урахуванням курсової різниці (за наявності), та його вартістю, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого активу з урахуванням норм підпунктів 170.2.4 – 170.2.6 ПКУ (крім операцій з деривативами). При цьому фізичній особі, яка отримує інвестиційний прибуток, необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі — Декларація). Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб (далі — ПДФО), отриманих від операцій з інвестиційними активами, здійснюється у Додатку 1 до Декларації.

Слід зазначити, що податкова Декларація подається до контролюючого органу за місцем реєстрації фізичної особи за базовий звітний період, що дорівнює календарному року для фізичних осіб — платників ПДФО — до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV ПКУ.

Якщо договір купівлі-продажу інвестиційного активу, укладений у звітному році, а кошти від продажу інвестиційного активу фактично надійдуть у наступному році, то платнику ПДФО необхідно задекларувати дохід у вигляді інвестиційного прибутку за підсумками року, в якому фактично отриманий такий дохід. Аналогічний підхід використовується і у випадках часткового надходження коштів на протязі декількох років при продажі інвестиційного активу.

Після подачі Декларації фізична особа сплачує ПДФО за ставкою 18 % та військовий збір за ставкою 1,5 %. Звертаємо увагу, що не підлягає оподаткуванню та не включається до загального річного оподатковуваного доходу, зокрема, дохід, отриманий платником ПДФО протягом звітного податкового року від продажу інвестиційних активів, якщо сума такого доходу не перевищує у 2019 році — 2 690 грн (пп. 170.2.8 п. 170.2 ст. 170 ПКУ).

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.