Menu
Буковинського Героя-кіборга Володимира Бузенка Президент Порошенко посмертно нагородив орденом «За мужність» ІІІ ступеня

Буковинського Героя-кіборга Володимира Бузенка Президент Порошенко посмертно нагородив орденом «За мужність» ІІІ ступеня

By In Інформація для учасників АТО, Газета «Рідний край», Новини On 26.01.2016


п2У суботу, 16 січня 2016 року, в Адміністрації Президента України відбулася зустріч Петра Порошенка з п’ятьма родинами загиблих кіборгів: лейтенанта медичної служби Кондратюка Олександра Івановича, сержанта Марченка Олексія Володимировича, молодшого сержанта Алексейчука Владислава Володимировича, рядових Гасюка Віталія Аркадійовича та Бузенка Володимира Петровича. Президент особисто вручив родинам захисників Донецького аеропорту державні нагороди. Зокрема, мати загиблого буковинського героя Володимира Бузенка Марія Бузенко отримала з рук Президента орден «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Перед врученням нагород представники Адіністрації Президента поцікавилися у родин загиблих їхніми проблемами та пообіцяли посприяти у їхньому вирішенні.

Мати буковинського кіборга Володимира Бузенка вдячна за орден «За мужність» ІІІ ступеня для свого сина-Героя, однак переконана, що Володимиру має бути присуджено звання Герой України. У цьому переконані і бойові побратими Володі, і друзі, й односельчани. Заступник керівника Головного департаменту з питань національної безпеки та оборони Адіміністрації Президента України Микола Ксюк пообіцяв матері Володимира Бузенка звернутися із запитом до Міністерства оборони України щодо можливості присвоєння загиблому буковинському кіборгу Володимиру Бузенку звання Герой України.

У той же день, після нагородження в Адміністрації Президента, мати Володимира Бузенка взяла участь у вечорі пам’яті «Легендарні герої – «Кіборги» у Будинку офіцерів, присвяченому сумним роковинам 19-20 січня 2015 року, коли у Донецькому аеропорті «не витримав бетон» і від його підриву загинуло понад 58 останніх захисників летовища. На вечір пам’яті прибуло понад 140 членів родин захисників аеропорту з усієї України. На початку заходу усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв-кіборгів. Після того було продемонстровано фото- та відеоматеріали із захисту Донецького аеропорту, ведучі розповідали про героїзм кожного загиблого кіборга, виступили відомі українські виконавці.

Від імені патріарха Київського Філарета на вечорі пам’яті родинам 58-ми загиблих героїв посмертно вручили медалі «За жертовність і любов до України». З рук першого заступника голови Синодального управління військового духовенства України, настоятеля Свято-Миколаївського храму на Татарці, капелана протоієрея Тараса Мельника таку нагороду отримала і мати сторожинецького героя Марія Бузенко.

Вечір завершили поминальною вечерею для родин загиблих героїв Донецького аеропорту.

Галина Єреміца

Чернівці-Київ-Чернівці

Публікація газети «Рідний край» № 4 від 22 січня 2016 року.

п3P2250084P2250104


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.