Menu
Буковинці сплатили понад 158,4 мільйони гривень «податку на армію»

Буковинці сплатили понад 158,4 мільйони гривень «податку на армію»

By In Новини, Роз'яснення On 08.10.2019


Впродовж дев’яти місяців 2019 року державний бюджет від платників регіону отримав 158,4  млн. грн. військового податку, що на 26,6 млн. грн. більше, ніж торік та на 6,4 млн. грн. перевищує заплановані показники. Зокрема, вересневий внесок буковинців в обороноздатність країни склав майже 19,0 млн. грн. – інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.

Податківці акцентують увагу роботодавців та громадськості, що легалізація трудових відносин та детінізація заробітної плати основний чинник зростання надходжень військового збору для проведення реформування Збройних Сил України. Тому ці питання і надалі серед пріоритетів у роботі відомства.

Цифри сплати військового податку у розрізі районів наступні: Вижницький – 6,2 млн. грн.; Герцаївський – 2,8 млн. грн.; Глибоцький  – 7,0 млн. грн.; Заставнівський – 5,2 млн. грн.; Кельменецький – 3,6 млн. грн.; Кіцманський – 7,5 млн. грн.; Новоселицький – 6,7 млн. грн.; Путильський – 3,0 млн. грн.; Сокирянський – 5,9 млн. грн.; Сторожинецький – 8,7 млн. грн.; Хотинський – 5,6 млн. грн.; м. Новодністровськ – 3,3 млн. грн. У м. Чернівцях сплачено 58,5 відсотків від усього  сплаченого військового податку – 92,9 млн. грн.

 

ДПС Буковини: «новації» для продавців пального

Чи вважається з 01.07.2019 СГ, який використовує пальне виключно для потреб власного споживання особою, яка реалізує пальне?

Відповідно до п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) зі змінами та доповненнями, внесеними Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628 – VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі – Закон № 2628), з 01.07.2019 платником акцизного податку є, зокрема, особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), яка реалізує пальне або спирт етиловий.

Розпорядник акцизного складу – суб’єкт господарювання – платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу (п.п. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 ПКУ в редакції з 01.07.2019).

Крім того, згідно з редакцією п.п. 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 ПКУ, яка набуває чинності з 01.07.2019 об’єктом оподаткування акцизним податком є операції з реалізації з акцизного складу/акцизного складу пересувного будь-яких обсягів пального або спирту етилового понад обсяги, що: – отримані з інших акцизних складів / акцизних складів пересувних (до 01.07.2019 – від інших платників акцизного податку), що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН);– ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією;– вироблені в Україні, реалізація яких є об’єктом оподаткування відповідно до п.п. 213.1.1 п. 213.1 ст. 213 ПКУ, або не підлягає оподаткуванню, або звільняється від оподаткування, або оподатковується на умовах, установлених ст. 229 ПКУ, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в ЄРАН.

При цьому п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПКУ визначено, зокрема, що реалізація пального або спирту етилового для цілей розд. VI ПКУ – будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження), зокрема, пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного: до акцизного складу; до акцизного складу пересувного; для власного споживання чи промислової переробки; будь-яким іншим особам.

Не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України: у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками; при використанні пального, з якого сплачено акцизний податок, виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки суб’єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу.

Отже, суб’єкт господарювання, який використовує пальне виключно для потреб власного споживання вважається особою, що реалізує пальне, за умови, що є розпорядником акцизного складу.

 

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.