Menu
Буковинців закликають дотримуватись правил пожежної безпеки влітку

Буковинців закликають дотримуватись правил пожежної безпеки влітку

By In Новини, Роз'яснення On 23.07.2019


Як інформує Сторожинецький районний сектор Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Чернівецькій області, у зв’язку із настанням теплої погоди природні пожежі стають для навколишнього середовища справжнім лихом. Навесні та влітку трава швидко висихає і легко загоряється від сірника, цигарки.

Мешканці приватних житлових будинків та дач активно починають та продовжують протягом літнього сезону наводити лад у домогосподарствах, спалюючи гілки, суху траву та різний непотріб. Дуже часто вогонь виходить з-під контролю людини. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Вони завдають шкоду як господарствам так і лісовим насадженням. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто.

При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на сільськогосподарських угіддях завжди існує загроза перекидання вогню на природні ділянки. Саме із спалювання стерні та соломи на полях починається більшість пожеж у природних екосистемах. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.

 

Шановні буковинці!

Перебуваючи на відпочинку за містом, пораючись на городах, присадибних ділянках, прибираючи на прилеглих територіях установ, підприємств та організацій, завжди дотримуйтесь правил пожежної безпеки!

G      Не кидайте непогашені сірники або цигарки;

G      Перш ніж розпалити багаття, розчистіть місце під нього від сухої трави у радіусі 1-го метра;

G      Не залишайте непогашене вогнища. Залийте його водою;

G      Не відходьте від нього доти, доки йде дим або пара;

G      Якщо ви помітили пожежу, що починається, намагайтеся загасити її самі підручними засобами. Іноді досить просто затоптати полум’я;

G      Якщо пожежа набрала сили і ви не можете погасити її самотужки, ТЕРМІНОВО зателефонуйте в оперативно-рятувальну службу за номером «101».

 

Пам’ятайте! Зупинити початкове розповсюдження вогню значно легше, ніж загасити велику пожежу.


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.