Menu
Буковинцям, які бажають скористатись податковою знижкою – необхідно подати декларацію до 31 грудня 2020 року

Буковинцям, які бажають скористатись податковою знижкою – необхідно подати декларацію до 31 грудня 2020 року

By In Новини On 27.11.2020


Про це нагадують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. Про своє право на нарахування податкової знижки та її підстави із зазначенням конкретних сум платник зазначає у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня (включно) поточного року за попередній, оскільки таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Декларація подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.15 №859 (у редакції від 25.04.2019 №177).

У формі декларації передбачено окремий додаток Ф3, в якому здійснюється розрахунок суми податку, на яку зменшується податкове зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб, у зв’язку із використанням права на податкову знижку.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами.

Щодо документів, то це можуть бути: квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, копії договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Окремо, варто виділити витрати, які платник податку має право включити до податкової знижки, зокрема:

  • частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до ст. 175 Податкового кодексу;
  • суму коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, у розмірі, що не перевищує 4% суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року;
  • суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення;
  • суму витрат на сплату страхових платежів та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які не перевищують суму, визначену в абзаці першому п.п. 169.4.1 ст. 169 ПКУ;
  • суму витрат платника податку на оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік;
  • суму витрат платника податку на оплату вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;
  • суму коштів, сплачених платником податку у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.
  • суми витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.
  • суму коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи. Розмір такої знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року.

Зазначена норма передбачена ст. 166 Податкового кодексу України.

Наголошуємо! Декларацію можливо подати в електронній формі у режимі онлайн через Електронний кабінет платника: https://cabinet.tax.gov.ua.

Щоб подати декларацію в електронному вигляді необхідно отримати особистий електронний цифровий підпис, який можна замовити підрозділі Кваліфікованого надавача ЕДП Інформаційно-довідкового департаменту ДПС при Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. Наразі в карантинних умовах пункт працює за попереднім записом. Телефон для запису: (0372)51-43-79. Адреса:  м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, буд. 200а, 1-й пов.,  каб. 110.

Для платників підготовлений тематичний відеоурок про те, як правильно заповнити і подати річну податкову декларацію через «Електронний кабінет», який можна переглянути за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/5977.html

 

Платники Буковини з початку року отримали понад 73,6 тисяч адміністративних послуг

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, з початку 2020 року у територіальних Центрах обслуговування платників буковинці отримали 73660  адміністративних послуг.

З сегменту наданих сервісних послуг податківці виділяють найбільш запитувану -послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Всього за звітний період поточного року надано понад 37,4 тисяч таких послуг.

Також користується попитом послуга – надання витягу з реєстру платників єдиного податку – 6,1 тис. сервісних послуг.

Та видача довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за якими покладено на контролюючі органи – понад 2,4 тис. Слід відзначити, щоб отримати таку послугу – 1248 платників скористались електронними сервісами, а 1216 – отримали безпосередньо в ЦОПі.

Нагадаємо, що нині на Буковині функціонують 13 Центрів обслуговування платників, де від фахівців податкової служби регіону можна отримати консультаційні, інформаційні та адміністративні сервіси і послуги. З їхнім місцем розташування та графіком роботи, можна дізнатись за гіперпосиланням: https://cv.tax.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/

У податковій службі Буковини наголошують, на період карантину прийом відвідувачів територіальних ЦОПів здійснюється лише за наявності у клієнтів засобів захисту від респіраторних захворювань та з обмеженою кількістю одночасного перебування людей у приміщеннях відокремлених пунктів реєстрації, в залежності від кількості працюючих робочих місць (на 1 працівника 1 відвідувач).

Аби убезпечити власне здоров‘я, податківці наполегливо рекомендують  платникам і надалі утриматися від відвідування центрів обслуговування платників без нагальної потреби.

Та наполегливо радять використовувати низку безкоштовних електронних сервісів,  які діють на вебпорталі ДПС України (https://www.tax.gov.ua./).

Звертаємо увагу, що для отримання повного спектру адміністративних послуг платники податків можуть скористатися сервісом «Електронний кабінет» (https://cabinet.tax.gov.ua).

Також наголошуємо, платники можуть отримати необхідну інформацію про результати роботи ДПС, а також  багато іншої, актуальної податкової інформації  підписавшись на офіційну сторінку в соціальній мережі Facebook ДПС у Чернівецькій області за посиланням: https://www.facebook.com/tax.chernivtsi, а також Тelegram-канал ДПС за посиланням https://t.me/tax_gov_ua де автоматично отримають всі новини та іншу необхідну інформацію.

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.