Menu
Чи готове Підгір’я до Зими?

Чи готове Підгір’я до Зими?

By In Аналітика та публікації, Газета «Рідний край», Новини On 14.10.2011


Про це – наше інтерв’ю з головою райдержадміністрації Ф.К. Федоровичем

Цьогоріч підготовка до опалювального сезону у районі має, на відміну від попередніх літ, особливі акценти, зважаючи, що у місті припинила функціонувати тепломережа (до речі, Сторожинець – один з останніх райцентрів на Буковині, де відмовилися від експлуатації цього багатозатратного монстра, коефіцієнт корисної дії якого останнім часом впав до критичної межі, враховуючи, що частина жителів міста ще раніше перейшла, як мовиться, правдами й неправдами на встановлення у своїх оселях індивідуального опалення). Тож, коли зайшла мова, що міські навчальні заклади теж перейдуть на індивідуальну систему обігріву, стало зрозуміло: тепломережі залишилось «дихати» недовго.

З приводу підготовки до роботи району у осінньо-зимовий період – наша розмова з головою райдержадміністрації Ф. К. Федоровичем.

– Франце Карловичу, передусім, хотів би розпочати наш діалог з телесюжету, який у понеділок увечері показав у вечірніх новинах телеканал УТ-1. Репортаж телевізійників з Сторожинця дає підстави вважати пересічному глядачу в Україні, що з підготовкою до зими, зокрема, у житловому секторі нашого райцентру, – не все гаразд. І водночас на багатьох нарадах, які проводились з цього приводу під вашим головуванням, представники міськради, відповідальні особи у виконавчій гілці влади в районі, представники відповідних служб запевняли: робиться все можливе, щоб житловий сектор у райцентрі якомога безболісно перейшов на індивідуальне опалення. Про що ми, зрештою, неодноразово інформували своїх читачів. Тому просили б  поділитися думкою з цього приводу.

– По перше, ми живемо у країні, яка сповідує засади демократії. А тому у журналістів є право мати свій погляд, навіть якщо він і вкрай суб’єк-тивний, на ті чи інші речі. Якщо телевізійники побачили більше негативу у райцентрі з приводу підготовки житлового сектора до опалювального сезону – Бог їм суддя. Але, водночас, було б непристойно і неприпустимо вважати, що всі, і влада в першу чергу, усунулись від цієї проблеми.

– Спробуймо більш конкретно зупинитись на тих кроках, які зроблені у напрямку підготовки до зими у житловому секторі райцентру, зважаючи, що до нього прикута особлива увага.

– У цьому плані хотів би наголосити: завдання влади полягає не в тому, щоб невідомо за які кошти встановити кожному громадянину індивідуальне опалення у конкретно взятій квартирі. І це люди мають зрозуміти. Як і мають збагнути: перехід на індивідуальні системи опалення значно здешевить витрати сімейного бюджету на обігрів осель впродовж холодної пори року.

Завдання влади полягає у тому, щоб максимально сприяти людям на шляху до цієї мети, а також допомогти найбільш незахищеним верствам населення, одиноким престарілим тощо. І це справді було зроблено.

Нам вдалось вирішити значну кількість тих проблем, які громадяни самотужки і поодинці далебі чи зрушили б з місця.

Наприклад, частина жителів виявила бажання користуватись електрообладнанням. Але при існуючих мережах це робити неприпустимо – вони не витримають напруги. І у цьому плані жителям допомагала влада. У міському бюджеті все ж вишукали 200 тисяч гривень, щоб придбати кабелі з більшим перетином, які монтують електрики від мережі до щитових у багатоповерхівках.

Друге питання, де втрутилась влада і є позитивний результат. Згідно з нинішніми нормами висота димовивідних каналів, куди будуть виходити продукти згорання від газових котлів індивідуального опалення, має бути висотою більше 2 метрів над дахом. Постало питання нарощування димарів, в інакшому випадку газовий контроль не дасть «добро» на експлуатацію. Підрахували: нарощувати існуючі – нема коштів і часу. Переконали: тимчасово встановлюємо азбестові труби. Також спеціальна комісія обстежила всі квартири, які мають переходити на індивідуальне опалення, провела опитування, визначилась за документами, кому вкрай потрібна допомога, а хто може своїми силами зробити собі обігрів оселі.

Таким чином 69 жителям Сторожинця – учасникам бойових дій у Великій Вітчизняній, ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, учасникам війни в Афганістані, самотнім престарілим була надана матеріальна допомога від районної влади в розрізі 1200 гривень. На це спільним розпорядженням райдержадміністрації та районної ради з бюджету району виділено 100 тисяч гривень.

Також з міського бюджету виділено 75000 гривень, щоб закупити цим же людям газові котли, конвектори. А одинокій жінці, учаснику бойових дій Б.Зубовській допомогли й благодійними коштами: працівники райдержадміністрації на ці цілі зібрали одноденний заробіток.

При газовому господарстві утворено чотири бригади робітників, які згідно з заявами від власників осель проводять встановлення індивідуального опалення.

Нам вдалось домовитись з лісовими господарствами, щоб виділили 17 кубометрів дошок житлово-комунальному господарству, де закінчили виготовлення дверей, вікон для підвальних приміщень багатоповерхівок.

Словом, казати, що нічого не робиться у цьому плані, – було б несправедливо.

Зрештою, це питання перебуває на постійному контролі, я отримую щоденну інформацію про хід підготовки до опалювального сезону. Ми, у свою чергу, кожного дня інформуємо голову обласної державної адміністрації М. Папієва з приводу готовності регіону до роботи в зимових умовах.

Отже, на нинишній день з 914 квартир у Сторожинці, які свого часу були клієнтами тепломережі, 618 переведені на газопостачання, 72 – на електропостачання. Ще 34 квартир днями будуть переведені на газопостачання, а 142 – на електрообігрів. З’ясувалось також, що у 44 квартирах їх власники не мають наміру проводити опалення – їх або здали у найм, або ніхто не мешкає.

– Людей цікавить: чому ж з деяким запізненням взялись в місті за цю роботу?

– Так склалось. Як на нашу думку, міська рада після закінчення опалювального сезону у цьому році мала б визначитись і дати чітко зрозуміти: дорогі городяни, тепломережа більше не функціонуватиме. Що зможемо – те допоможемо. Але будьте готові до такого повороту подій. Маємо визнати: цей сигнал надійшов з певним запізненням.

– А як підготувались до опалювального сезону заклади освіти, медицини, культури?

– У сфері медицини і культури – питань немає. У негазифікованих населених пунктах є необхідні запаси вугілля, дров. Аналогічна картина і у освітянських закладах. В міських школах днями завершили монтаж і пробний запуск автономних систем опалення. Також завершуються роботи із запуску котельні у Кам’янській новозбудованій школі.

– А тепер перейдемо до іншого питання: про підготовку дорожнього господарства.

– Попри фінансову скруту, все ж і в цій галузі вдалось дещо зробити. Нині у місті на вулиці Чернівецькій трудяться працівники ШРБУ-60, які освоюють виділені кошти – встановлюють бордюри, ремонтують дорогу. Фінансуються ці роботи, а це – 1 млн. 445 тис. грн., за рахунок коштів субвенції з державного бюджету на ремонт комунальних доріг через службу автомобільних доріг у Чернівецькій області.

Ведуть ремонтні роботи і в Нижніх Петрівцях. Підправлені дороги у Слободі Комарівцях, Комарівцях, Снячеві, Їжівцях, Старій Жадові та в інших населених пунктах. Щоправда, в багатьох роботи проводили, залучаючи й громаду.

Наприклад, у Снячеві ми подбали про забезпечення пальним, райавтодор наддав техніку, а приватні підприємці підсобили транспортом. Тож завезли гравій на снячівську дорогу і розрівняли його.

Аналогічним чином зробили 1,5 км дороги у Бобівцях.

У Старій Жадові також роблять стометровий перехід через Сірет.

У плані підготовки до зими маємо у районі запаси гравійно-піщаної суміші для підсипки доріг. Також, визначаємось і щодо залучення у кожній сільській раді резервної техніки на випадок заметів.

– До речі, а які перспективи спорудження моста у місті по вул. Клинівській, який у аварійному стані?

– На нинішній час  підготовлена проектна документація, її вартість – близько 10 мільйонів. Міст – на балансі служби автомобільних доріг, і маємо надію, що в наступному році і це питання закриємо.

– Дякую за розмову.

За матеріалами газети «Рідний край» від 14 жовтня 2011 року №42 

About the Author

pressa

Comments are closed here.