Menu
Держпраці інформує про оплату праці працівників у святкові та неробочі дні

Держпраці інформує про оплату праці працівників у святкові та неробочі дні

By In Новини On 09.01.2019


Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює роботодавцям та працівникам підприємств, установ, організацій Чернівецької області про оплату праці у святкові та неробочі дні.

Розміри оплати роботи працівників  у святкові та неробочі дні визначено статтею 107 Кодексу законів про працю України.

Згідно з чинним трудовим  законодавством, робота у святковий і неробочий день оплачується у подвійному розмірі:

відрядникам – за подвійними відрядними розцінками;

працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, – у розмірі подвійної годинної або денної ставки;

працівникам, які одержують місячний оклад, – у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.

Оплата у зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день.

Роботодавці також зобов’язані надати працівникові, котрий працював у святковий і неробочий день, інший день відпочинку.

Суб’єкти господарювання несуть фінансову відповідальність за порушення законодавства про працю у частині належної оплати праці працівників.

Таким чином за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці  на роботодавця накладається штрафна санкція у розмірі –  41 730 гривень.

За порушення термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш, ніж  на один місяць, виплата їх не в повному обсязі – 12 519 гривень;

Управління Держпраці у Чернівецькій області закликає роботодавців Буковини  неухильно дотримуватися чинного трудового законодавства та забезпечувати працівникам гідні, здорові та безпечні умови праці.


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.