Menu
ДФС БУКОВИНИ: ЦЕНТРИ ОБСЛУГОВУВАННЯ ПЛАТНИКІВ ДО ПОСЛУГ БУКОВИНЦІВ

ДФС БУКОВИНИ: ЦЕНТРИ ОБСЛУГОВУВАННЯ ПЛАТНИКІВ ДО ПОСЛУГ БУКОВИНЦІВ

By In Новини On 01.06.2018


Підкреслюють у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій  області та інформують, за чотири місяці 2018 року працівники відомства та його територіальних органів надали платникам податків 46,5 тисяч адміністративних послуг.

Варто зазначити, кількість адміністративних послуг, наданих фахівцями регіональної фіскальної служби у січні – квітні 2018 року перевищує показники аналогічного періоду 2017 року на 2,8 тис. Тобто, цього року платники податків Буковини значно більше потребували інформації від працівників ДФС з питань стосовно отримання довідок, дозвільних документів чи витягів, – наголосив заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Іван Матіос.

Слід знати, що на сьогодні надання адміністративних послуг органами ДФС у області здійснюється у 13-ти Центрах обслуговування платників. Організацію роботи з обслуговування платників в ЦОП забезпечують 58 працівників – відзначає посадовець.

Та продовжує справді, у Центрах обслуговування платників створені всі умови для якісного обслуговування. Усе необхідне – реєстрація, консультації, надання адміністративних послуг, проведення звірок, прийом звітності, видача довідок – зосереджене в одному місці. Там же й знаходяться зразки заповнених заяв, декларацій та інформаційні картки адміністративних послуг. Для зручності відвідувачів, вся необхідна інформація розміщена на стендах і постійно оновлюється.

Координацію та контроль за своєчасним та якісним обслуговуванням, оперативне реагування на проблемні питання та надання допомоги відвідувачам ЦОП здійснює консультант-модератор.

Щодо режиму роботи: Центри обслуговування платників надають послуги щоденно в робочі дні з 9:00 до 18:00, у п’ятницю – з 9:00 до 16:45, в суботу – з 9:00 до 13:00, неділя – вихідний. Обідня перерва – з 13:00 до 13:45.

 

ПІД ЧАС ВІДПУСТКИ ПЛАТНИКИ ЄДИНОГО ПОДАТКУ І ТА ІІ ГРУП НЕ ЗВІЛЬНЯЮТЬСЯ ВІД СПЛАТИ ЄДИНОГО СОЦІАЛЬНОГО ВНЕСКУ

Акцентують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області. Зокрема, відповідно до норм Податкового кодексу України, фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку 1 та 2 групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку один раз на рік на час відпустки протягом одного календарного місяця.

Крім того, не сплачується єдиний податок за період хвороби, підтверджений копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається до територіального органу ДФС у вигляді заяви у довільній формі.

З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів рекомендуємо подавати до податкової інспекції заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності – одразу після закінчення лікарняного.

Оскільки, платники єдиного податку є ще й платниками єдиного соціального внеску, варто пам’ятати, чинним законодавством не передбачено пільг щодо його сплати на час відпустки, або хвороби.  Отже, єдиний внесок сплачується незалежно від діяльності чи фінансового стану платників податків і без перенесення термінів сплати.

 

ПРО АНУЛЮВАННЯ (ПРОЩЕННЯ) БОРГУ КРЕДИТОР ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ ПОВІДОМИТИ ПЛАТНИКА ПОДАТКУ

У Головному управлінні ДФС у Чернівецькй області повідомляють, що Міністерство фінансів України Наказом від 03 квітня 2018 року N 400 затвердило Узагальнюючу податкову консультацію щодо належного повідомлення боржника – фізичної особи про анулювання (прощення) боргу

Відповідно до підпункту “д” підпункту 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається основна сума боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року. Кредитор зобов’язаний повідомити платника податку – боржника шляхом направлення рекомендованого листа з повідомленням про вручення або шляхом укладення відповідного договору, або надання повідомлення боржнику під підпис особисто про прощення (анулювання) боргу та включити суму прощеного (анульованого) боргу до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було прощено. Боржник самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації. У разі неповідомлення кредитором боржника про прощення (анулювання) боргу у порядку, визначеному цим підпунктом, такий кредитор зобов’язаний виконати всі обов’язки податкового агента щодо доходів, визначених цим підпунктом.

Умовою покладання на боржника обов’язку щодо сплати податку із доходу, отриманого в результаті анулювання (прощення) боргу, є включення кредитором суми такого боргу до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, та повідомлення кредитором боржника про анульований (прощений) борг одним з трьох способів:

а) направлення рекомендованого листа з повідомленням про вручення;

б) укладення відповідного договору;

в) надання повідомлення боржнику під підпис особисто.

При цьому Кодексом не встановлено обмежень щодо строків, в які кредитор повинен повідомити боржника про анулювання (прощення) боргу.

 

 

 

 

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.