Menu
Для списання недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування «сплячі» платники подають заяву до 31 серпня 2020р.

Для списання недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування «сплячі» платники подають заяву до 31 серпня 2020р.

By In Новини, Роз'яснення On 10.07.2020


Який порядок списання сум недоїмки, нарахованих платникам ЄВ, а також штрафів і пені, нарахованих на такі суми, згідно з нормами ЗУ від 13 травня 2020 року № 592?

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області повідомили, що Законом України від 13 травня 2020 року № 592-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» (далі – Закон № 592) розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» доповнено пунктом 915.

Згідно з внесеними змінами підлягають списанню за заявою платника та у порядку, визначеному Законом № 2464, несплачені станом на день набрання чинності, Закону № 592, а саме з 03.06.2020р., з урахуванням особливостей, визначених пунктом 915, суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску, а саме фізичним особам – підприємцям на загальній системі оподаткування та особам які провадять незалежну підприємницьку діяльність за період з 01 січня 2017 року до 03.06.2020р., а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та за умови подання протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом № 592 (тобто до 31 серпня  2020р.) :

а)      фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування — державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи фізичної особи – підприємця заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та до податкового органу – звітності відповідно до вимог частини другої статті 6 Закону № 2464 за період з 01січня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 592 (03.06.2020р.). Зазначена звітність подається платником виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше;

б)      особами, які провадять незалежну підприємницьку діяльність до податкового органу за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітності відповідно до вимог частини другої статті 6 Закону № 2464 за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 592(03.06.2020р.). Зазначена звітність подається платником виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше.

Після отримання у встановленому законом порядку відповідних відомостей від державного реєстратора або заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та за умови подання платником єдиного внеску зазначеної звітності (якщо відповідна звітність не була подана раніше) податковий орган протягом 15 робочих днів проводить камеральну перевірку, за результатами якої приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені.

Податковим органом може бути прийнято рішення про відмову списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені, за умови якщо за результатами перевірки буде встановлено, що:

1)платник податків отримав дохід (прибуток) протягом періоду з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом № 592;

2)суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті у порядку, передбаченому цим Законом.

У разі якщо суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були частково самостійно сплачені платником та/або стягнуті у порядку, передбаченому цим Законом, податковий орган приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені у частині, що залишилася несплаченою.

Штрафні санкції до платника єдиного внеску, передбачені пунктом 7 частини одинадцятої статті 25 Закону № 2464, за наведених умов не застосовуються.

Вимога про сплату суми недоїмки, штрафних санкцій і пені вважається відкликаною у день прийняття податковим органом рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені.

Так, згідно з п. 7 частини одинадцятої ст. 25 Закону № 2464 за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом № 2464, контролюючим органом здійснюється накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою. Ті самі дії, вчинені платником єдиного внеску, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом № 2464.

Нараховані та сплачені або стягнуті за зазначений період суми недоїмки, штрафних санкцій і пені відповідно до Закону № 2464 не підлягають поверненню.

Детальніше в листі ДПС України від 16.06.2020р.  № 9567/7/99-00-04-05-01-07.

 

Армія від буковинців отримала понад 109,0 мільйонів військового податку

Податкова служба інформує, що впродовж першого півріччя 2020 року буковинці з легальних доходів перерахували до державного бюджету 109,7 млн. грн. військового збору. Така сума перевищує надходження за аналогічний період 2019 року на 4,3 млн. грн.

У червні 2020 року сплачено понад 21,6 млн. грн. – виконання індикативного показника склало 102,6 відсотка.

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області пояснюють, що передумовами  збільшення сплати податку для потреб Збройних сил України є перше – зростання заробітної плати буковинців та друге – розширення кола суб’єктів господарювання, які мають найманих працівників та виплачують заробітну плату офіційно. У нинішніх кризових умовах питання щодо детінізація заробітної плати та легалізація трудових відносин є однією із актуальних тем. Оскільки на даний час виплата заробітної плати в «конверті» та нелегальна робота стали, на жаль, нормою життя.

Разом з тим, податківці провели детальний аналіз діяльності платників податків регіону  і впродовж липня 2020 року обстежать ряд об’єктів будівельної галузі, сільського господарства, садівництва на предмет дотримання норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

Податківці звертають увагу «нелегалів» на те, що недоліком тіньової заробітної плати, як і тіньової зайнятості є не тільки недоотримання податків до бюджетів, зокрема й військового збору. З другого боку  – використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить в собі багато і інших негативних моментів,  і перш за все, це втрата страхового стажу для призначення пенсії.

 

У червні 2020 року буковинські податківці підготували для платників 12 інформаційних пам’яток

Як зазначають у Головному управлінні ДПС Буковини, задля системного інформування платників податків стосовно новацій в законодавстві та нюансів адміністрування податків та зборів, фахівці відомства щомісяця розробляють роз’яснювальні брошури та інформаційні пам’ятки.

Відтак, у червні 2020 року податківці області підготували 12 інформаційних пам’яток, листівок та брошур, які в електронному вигляді розміщено на сайті:

Новації Закону № 466: порядок адміністрування плати за землю вдосконалено

https://cv.tax.gov.ua/listivki-ta-broshuri/424331.html

Для списання недоїмка зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування «сплячі» платники подають заяву

https://cv.tax.gov.ua/listivki-ta-broshuri/424325.html

Податкові новації: Законом№466 змінено останній день сплати податкового зобов’язання

https://cv.tax.gov.ua/listivki-ta-broshuri/424327.html

Податкові новації: оновлено функції Електронного кабінету

https://cv.tax.gov.ua/listivki-ta-broshuri/424326.html

 

Який порядок списання сум недоїмки, нарахованих платникам ЄВ, а також штрафів і пені, нарахованих на такі суми, згідно з нормами ЗУ від 13 травня 2020 року № 592?

https://cv.tax.gov.ua/listivki-ta-broshuri/423671.html

З 1 ЛИПНЯ ОНОВЛЮЮТЬСЯ ОЗНАКИ ДОХОДІВ ДЛЯ ФОРМИ № 1ДФ

https://cv.tax.gov.ua/listivki-ta-broshuri/424321.html

Податкові новації: Закон №466 запровадив нові можливості для отримання податкової знижки

https://cv.tax.gov.ua/listivki-ta-broshuri/424328.html

Новації Закону № 466: для платників ПДВ змінено порядок реєстрації та терміни подання звітності

https://cv.tax.gov.ua/listivki-ta-broshuri/424324.html

Нові правила застосування РРО: перенесення термінів запровадження та «кеш- бек», особливості готівкових розрахунків «спрощенцями»

https://cv.tax.gov.ua/listivki-ta-broshuri/424333.html

СМКОР: відсутність повідомлення за формою №20-ОПП може бути причиною зупинення реєстрації податкової накладної/рахунку коригування в ЄРПН

https://cv.tax.gov.ua/listivki-ta-broshuri/424323.html

Застосування новацій Закону № 466 для податкових боржників

https://cv.tax.gov.ua/listivki-ta-broshuri/424329.html

Податок на житлову нерухомість для фізосіб – хто, коли і за що сплачує?

https://cv.tax.gov.ua/listivki-ta-broshuri/424322.html

 

 

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.