Menu
До уваги фізичних осіб, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів Чернівецької області

До уваги фізичних осіб, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів Чернівецької області

By In Новини, Роз'яснення On 19.12.2019


Як повідомляють в управлінні житлово-комунального господарства облдержадміністрації, рішенням XXXIV сесії Чернівецької обласної ради  VII скликання від 07 листопада 2019 року №207-34/1 затверджено Регіональну програму часткового відшкодування відсоткових ставок за  залученими кредитами, що надаються фізичним особам, об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельним кооперативам Чернівецької області, на заходи з підвищення  енергоефективності на 2020 – 2022 роки».

Звертаємо увагу, що зазначена категорія може скористатися отриманням такого кредиту, звернувшись до Кредитно-фінансових установ (ЧФОУ «АТ Ощадбанк» та  ПАТ АБ «Укргазбанк»), де можна оформити  кредит. Розмір відшкодування відсотків за надані кредити становить 10% річних за кредитом на заходи з енергозбереження, що передбачені на виконання заходів  Регіональної програми.

Крім того, для населення діє Державна програма  «теплих кредитів», яка  передбачає відшкодування для фізичних осіб 20% тіла кредиту на придбання твердопаливних котлів, а також відшкодування 30% на придбання матеріалів для впровадження енергозберігаючих заходів та 40% для ОСББ, ЖБК (житлово-будівельні кооперативи) для впровадження енергозберігаючих заходів у багатоквартирних будинках.

У 2019 році почав працювати Фонд енергоефективності України, який надає можливість ОСББ вигідно утеплити та модернізувати свої будинки.  3 вересня 2019 року затверджено програму «Енергодім» для ОСББ. Учасниками Програми (тобто бенефіціарами) можуть стати лише об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

Програма Фонду передбачає виплату гранту трьома траншами. Це означає, що ОСББ отримають компенсацію не лише на матеріали чи обладнання, а й отримають відшкодування на роботи, на послуги, що при реалізації утеплення будинків займає значну частину витрат.

Основні (умовні етапи) реалізації проекту такі:

ЕТАП 1. Проведення енергоаудиту та отримання часткового відшкодування його вартості. Компенсація за проведений енергоаудит становить 70%.

ЕТАП 2. Розробка проектної документації, її експертиза та отримання часткового відшкодування їх вартості. Розмір відшкодування також становить 70%.

ЕТАП 3. Здійснення заходів з енергоефективності та отримання часткового відшкодування їх вартості.

Програма «Енергодім» — це програма підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків.          Програма передбачає фінансування у рамках двох сформованих пакетів. Розмір гранту становить 40% від вартості для пакета А – “легкий” та 50% для пакета  Б – “комплексний”.

Регіональний консультант програми підтримки Фонду енергоефективності в Чернівецькій області: Леся Гребенюк, конт.тел.0504485277.

 

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.