Menu
До уваги платників області та інші новини Пенсійного фонду України

До уваги платників області та інші новини Пенсійного фонду України

By In Новини On 10.05.2019


Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області  звертається з проханням до платників області, які мають невиконані зобов’язання перед бюджетом Пенсійного фонду зі сплати страхових внесків та відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, погасити заборгованість з платежів та не допускати її виникнення в подальшому. Недоотримані Пенсійним фондом кошти, могли би бути спрямовані на фінансування пенсій та допомоги тим, хто її потребує. Від сплати страхових внесків залежить набуття працівниками страхового стажу, необхідного для призначення пенсійних виплат, який буде їм зарахований лише після погашення роботодавцем заборгованості”.

 

До уваги фізичних осіб-підприємців, які здійснюють підприємницьку або незалежну професійну діяльність

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області нагадує про своєчасну та у повному обсязі сплату зобов’язань з єдиного соціального внеску. Наявність заборгованості з платежу не дає право на зарахування періоду роботи та здійснення діяльності до страхового стажу!

 

«Кабінет страхувальника» – надійний помічник роботодавця

Через «кабінет страхувальника» роботодавці можуть самостійно, застосовуючи ЕЦП, отримувати електронні довідки працівників, що містять інформацію про трудовий та страховий стаж, дані про нараховану заробітну плату (дохід, грошове забезпечення) в межах максимальної величини, що враховується для розрахунку всіх соціальних виплат. Довідки формуються автоматично, із застосуванням перевірочних кодів (цифрового та QR) та не потребують підпису фахівців Пенсійного фонду України.

Окрім того, через кабінет страхувальника можливо отримати інформацію для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності працівника, тобто лікарняні.

 

Контролюй свого роботодавця – зареєструйся на веб-порталі Пенсійного фонду

Для нарахування пенсії із 01.01.2004 року визначальним є страховий стаж – період, за який роботодавцем або особою самостійно сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України. Сплатили – є стаж, не сплатили – стажу немає.

Але роботодавець може піти на хитрість і не сплачувати страхові внески. Тобто запис в трудовій книжці є, а відрахувань немає, тож цей період вже не буде враховуватися при призначенні пенсії.

Тому особі варто самій контролювати свого роботодавця. Зареєструвавшись на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua) працюючі особи можуть дізнатися про свій страховий стаж, сплату страхових внесків та зарахування періодів страхового стажу, що дасть змогу контролювати доброчесність свого роботодавця.

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.