До уваги платників
By Admin 1 In Новини On 23.07.2020
Головне управління
Детальніше у публікації Державна казначейська служба України:
https://www.treasury.gov.ua/ua/news/do-vidoma-organiv-shcho-kontrolyuyut-spravlyannya-nadhodzhen-do-byudzhetiv
Податкова інформує: інформаційні листи з роз’ясненнями податкових «новацій» розміщено на сайті
Податківці Буковини інформують, що серію інформаційних листів, присвячених роз’ясненням новацій, внесених Законами:
– від 16 січня 2020 року № 466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві»;
– від 13 травня 2020 року №591-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)»;
– від 30.03.2020 року № 540-IX (раніше законопроєкт № 3275) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» та інших змін розміщено на сайті ДПС у розділі «необхідно знати» електронного сервісу Загальнодоступний інформаційно – довідковий ресурс за посиланням
Також у відомстві , пропонують платникам для безкоштовного отримання на електронну адресу повідомлень про зміни в законодавстві, контроль за додержанням якого покладено на Державну податкову службу України направити електронний лист на електронну адресу: idd@tax.gov.ua з обов’язковим зазначенням в полі «Тема»: 6011.
На 17 липня 2020 року ресурс ЗІР містить 13 інформаційних листів.
Новації Закону № 466: змінено порядок оскарження податкових рішень
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що 23 травня 2020 р.
Строк на адміністративне оскарження рішень органів ДПС, як і раніше, становить 10 робочих днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення (далі – ППР) або іншого рішення контролюючого органу але платникам необхідно врахувати деякі уточнення.
Даним Законом № 466 пункти 56.2 і 56.3 стаття 56 викладено в оновленій редакції: (56.2 )У разі якщо платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов’язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, такий платник має право звернутися із скаргою про перегляд цього рішення до контролюючого органу вищого рівня.
Скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (за потреби – з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту 44.6 статті 44 цього Кодексу) протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Разом з тим у платників податків, які пропустили цей строк з поважних причин, з’явиться можливість клопотати про його відновлення, оскільки пункт (56.3) ПКУ визначає, що протягом шести місяців з дати закінчення строку, встановленого абзацом першим цього пункту, платник податків має право подати скаргу разом з клопотанням про поновлення пропущеного строку на подання скарги в адміністративному порядку та копіями підтверджуючих документів поважності причин його пропуску (за наявності). У скарзі може міститися клопотання про поновлення пропущеного строку на подання скарги в адміністративному порядку. Контролюючий орган вищого рівня, розглядаючи клопотання платника податків, поновлює пропущений строк на подання скарги в адміністративному порядку, якщо визнає причини його пропуску поважними.
Детальніше за посианням :
РРО: за порушення з 1 серпня передбачено нові штрафи
Головне управління ДПС у Чернівецькій області
За незастосування РРО або програмних РРО, застосування їх з порушенням встановлених вимог законодавством передбачаються штрафні (фінансові) санкції.
Слід зазначити, що введення нових розмірів штрафів планувалось з 19.04.2020 р., але
Так, штраф у розмірі 10 % (за перше порушення) і 50 % (за кожне наступне порушення) вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) застосовуватиметься з 01.08.2020 р.
З 01.01.2021 р. розмір штрафу становитиме 100 % і 150 % вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) за перше й наступне порушення відповідно.
Водночас звертаємо увагу, що додаткових штрафних санкцій до вже передбачених
Comments are closed here.