Menu
До уваги платників

До уваги платників

By In Новини On 23.07.2020


Головне управління ДПС у Чернівецькій області інформує, що сплату податків до бюджетів з 3 серпня 2020 року можна здійснювати в режимі 23/7. Кошти, що сплачені у вихідні дні, святкові та неробочі дні, визначені законодавством України, будуть зараховуватися датою першого робочого (операційного) дня після них.

Детальніше у публікації Державна казначейська служба України:

https://www.treasury.gov.ua/ua/news/do-vidoma-organiv-shcho-kontrolyuyut-spravlyannya-nadhodzhen-do-byudzhetiv

 

Податкова інформує: інформаційні листи з роз’ясненнями податкових «новацій» розміщено на сайті

Податківці Буковини інформують, що серію інформаційних листів, присвячених роз’ясненням новацій, внесених Законами:

– від 16 січня 2020 року № 466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві»;

– від 13 травня 2020 року №591-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)»;

– від 30.03.2020 року № 540-IX (раніше законопроєкт № 3275) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» та інших змін розміщено на сайті ДПС у розділі «необхідно знати» електронного сервісу Загальнодоступний інформаційно – довідковий ресурс за посиланням http://zir.tax.gov.ua/main/index/needtoknow

Також у відомстві , пропонують платникам для безкоштовного отримання на електронну адресу повідомлень про зміни в законодавстві, контроль за додержанням якого покладено на Державну податкову службу України  направити електронний лист на електронну адресу: idd@tax.gov.ua з обов’язковим зазначенням в полі «Тема»: 6011.

На 17 липня 2020 року ресурс ЗІР містить 13 інформаційних листів.

Інформаційний лист № 13. Частина 2. Нововведення, запроваджені Законом № 466, щодо податку на додану вартість та акцизного податку ;

Інформаційний лист № 12. Нововведення в оподаткуванні податком на прибуток підприємств, запроваджені Законом № 466;

Інформаційний лист № 11. Карантинні нововведення для бізнесу, передбачені Законом № 591;

Інформаційний лист № 10. Карантинні нововведення для бізнесу. Частина 3. Практичні особливості застосування звільнення від ПДВ;

Інформаційний лист № 9. Карантинні нововведення для бізнесу. Частина 2. Податок на доходи фізичних осіб, місцеві податки, ЄСВ, адміністрування;

Інформаційний лист № 8. Карантинні нововведення для бізнесу. Частина І. Податок на прибуток, обіг підакцизних товарів, ПДВ;

Інформаційний лист № 7. Карантинні нововведення для бізнесу. Які нюанси треба знати?;

Інформаційний лист № 6. Земельний податок. Які нюанси треба знати?;

Інформаційний лист № 5. Реєстрація ПН/РК. Що робити, якщо реєстрацію ПН/РК зупинено?

Інформаційний лист № 4. Багатостороння конвенція MLI – наслідки для українських платників податків;

Інформаційний лист № 3. Все про програмні РРО;

Інформаційний лист № 2. Податкові рішення на користь платників;

Інформаційний лист № 1. ДПС відповідає на запити платників податків.

 

Новації Закону № 466: змінено порядок оскарження податкових рішень

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що 23 травня 2020 р.  набув чинності Закон від 16.01.20 р № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей в податковому законодавстві» (далі – Закон № 466).

Строк на адміністративне оскарження рішень органів ДПС, як і раніше, становить 10 робочих днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення (далі – ППР) або іншого рішення контролюючого органу але платникам необхідно врахувати деякі уточнення.

Даним Законом № 466 пункти 56.2 і 56.3 стаття 56 викладено в оновленій редакції: (56.2 )У разі якщо платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов’язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, такий платник має право звернутися із скаргою про перегляд цього рішення до контролюючого органу вищого рівня.

Скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (за потреби – з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту 44.6 статті 44 цього Кодексу) протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Разом з тим у платників податків, які пропустили цей строк з поважних причин, з’явиться можливість клопотати про його відновлення, оскільки пункт (56.3) ПКУ визначає, що протягом шести місяців з дати закінчення строку, встановленого абзацом першим цього пункту, платник податків має право подати скаргу разом з клопотанням про поновлення пропущеного строку на подання скарги в адміністративному порядку та копіями підтверджуючих документів поважності причин його пропуску (за наявності). У скарзі може міститися клопотання про поновлення пропущеного строку на подання скарги в адміністративному порядку. Контролюючий орган вищого рівня, розглядаючи клопотання платника податків, поновлює пропущений строк на подання скарги в адміністративному порядку, якщо визнає причини його пропуску поважними.

Детальніше за посианням : https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/427130.html

 

РРО: за порушення з 1 серпня передбачено нові штрафи

Головне управління ДПС у Чернівецькій області нагадує платникам податків, що законами України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (із змінами) та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (із змінами) запроваджується ряд новацій, зокрема у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО).

За незастосування РРО або програмних РРО, застосування їх з порушенням встановлених вимог законодавством передбачаються штрафні (фінансові) санкції.

Слід зазначити, що введення нових розмірів штрафів планувалось з 19.04.2020 р., але Законом України від 17 березня 2020 року № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)»  терміни застосування штрафних санкцій було перенесено.

Так, штраф у розмірі 10 % (за перше порушення) і 50 % (за кожне наступне порушення) вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) застосовуватиметься з 01.08.2020 р.

З 01.01.2021 р. розмір штрафу становитиме 100 % і 150 % вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) за перше й наступне порушення відповідно.

Водночас звертаємо увагу, що додаткових штрафних санкцій до вже передбачених Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами не встановлюється.


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.