Menu
До уваги розпорядників акцизних складів! З 01.07.2020 р. штрафи за необладнання лічильниками діють для всіх

До уваги розпорядників акцизних складів! З 01.07.2020 р. штрафи за необладнання лічильниками діють для всіх

By In Новини On 28.07.2020


З 01 липня 2020 року усі реалізатори пального, зокрема АЗС і мобільні заправки,  зобов’язані щодня відстежувати дані з витратомірів-лічильників й рівнемірів-лічильників та надсилати до ДПС довідку про зведені за добу дані.

За несвоєчасне подання до ДПС електронних документів, що містять фактичні залишки пального та обсяг пального, до розпорядників будуть застосовуватися штрафні санкції.

Детальніше в інтерв’ю в.о. заступника начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Тетяни Булавки https://cv.tax.gov.ua/media-ark/videogalereya/intervyu-ta-publichni-zayavi/6435.html

 

Найактуальніше з «Податкового лікбезу»

До якого контролюючого органу необхідно звертатись ФО (громадянам) для звірки даних щодо плати за землю?

Фізичні особи (громадяни) – платники плати за землю (земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності) мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельних ділянок для проведення звірки даних щодо: розміру площ та кількості земельних ділянок, що перебувають у власності та/або користуванні платника податку; права на користування пільгою зі сплати податку з урахуванням положень пп. 281.4 та 281.5 ст. 281 Податкового кодексу України; розміру ставки земельного податку; нарахованої суми плати за землю. Поряд з цим, у разі якщо платник податків має у власності декілька земельних ділянок, щодо яких необхідно провести звірку даних, для її проведення такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої з таких земельних ділянок.

Які встановлені строки сплати для ФО (громадян) плати за землю (земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності)?Куди звертатися якщо не отримали повідомлення про сплату, або не відповідають дані ?

Нарахування фізичним особам сум земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Земельний податок або орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Кінцевий термін сплати у 2020 році не пізніше 28 серпня 2020 року.

Якщо відомості про земельну ділянку відсутні у базі даних то платник податку може самостійно надати до контролюючого органу правовстановлюючих документів на земельну ділянку для нарахування податку..

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником плати за землю на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою, а також у разі зміни розміру ставки плати за землю контролюючий орган (контролюючі органи) за місцем знаходження кожної із земельних ділянок проводить (проводять) протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає)/надсилають (вручають) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним). 

Чи є платником податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, ФО який має право власності на нежитлове приміщення як ФОП?

Цивільним кодексом України визначено, що суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи. Фізичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, в тому числі і нерухомого майна комерційного призначення, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати.      Оскільки ст. 266 Податкового кодексу України не визначено такого платника як фізична особа – підприємець, то такий платник – власник об’єктів житлової та нежитлової нерухомості сплачує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за нормами, передбаченими для фізичних осіб. 

 

Детальніше на офіційному порталі територіальних органів ДПС у Чернівецькій області за посиланням :https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/427546.html\

 

Запитання відповіді щодо списання недоїмки з єдиного внеску відповідно до змін, внесених Законом України від 13.05.2020 № 592-IX до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Які суми заборгованості з єдиного внеску підлягають списанню?

Списанню за заявою платника підлягають суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску фізичним особам – підприємцям, крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та особам, які провадять незалежну професійну діяльність, за період 1 січня 2017 року до 3 червня 2020 року, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Які документи потрібно надати, для того, щоб була списана заборгованість у фізичних осіб-підприємців, що перебувають на загальній системі оподаткування?

Фізичні особи-підприємці, що перебувають на загальній системі оподаткування для списання заборгованості з єдиного внеску, повинні звернутись до державного реєстратора за місцем знаходження реєстраційної справи та написати заяву про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, якщо така заява не подавалась раніше. Крім цього вони повинні подати звітність за 2017-2020 роки до податкового органу, якщо така звітність не подавалась раніше та написати заяву довільної форми про списання заборгованості.

Які документи потрібно надати до Податкової служби для того, щоб була списана заборгованість з єдиного внеску особам, які проводили незалежну професійну діяльність?

До податкового органу за основним місцем обліку необхідно подати заяву про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітність єдиного внеску за період 2017-2020 роки, якщо вона не була подана раніше.

Чи може податковий орган відмовити платнику в списанні заборгованості по ЄСВ?

Так, податковий орган може відмовити в списанні заборгованості з єдиного внеску, якщо за результатами перевірки буде встановлено, що платник податків отримав дохід (прибуток) протягом періоду з 01.01.2017 до 03.06.2020 року, або суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті в порядку встановленому Законом.

У разі якщо суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були частково самостійно сплачені платником та/або стягнуті у порядку, передбаченому Законом, податковий орган приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені у частині, що залишилася несплаченою.

Протягом якого періоду податковим органом проводиться розгляд заяви, щодо списання заборгованості з єдиного внеску?

На підставі змін внесених Законом України від 13.05.2020 № 592-IX до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», після отримання у встановленому законом порядку відповідних відомостей від державного реєстратора або заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та за умови подання платником єдиного внеску зазначеної звітності (якщо відповідна звітність не була подана раніше) податковий орган протягом 15 робочих днів проводить камеральну перевірку. За результатами перевірки може бути прийняте рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені.

 

Новації Закону № 466: стягнення податкового боргу

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області продовжують роз’яснювати нововведення, передбачених Законом України від 16 січня 2020 року №466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві». Нагадаємо, що законодавчі норми закону набрали чинності 23 травня 2020 року.

Так, зокрема:

– встановлюється, що стягнення заборгованості з частини чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об’єднань відтепер буде здійснюватись у порядку, визначеному статтями 59-60 та 87-101 Податкового кодексу України;

– скорочується строк, наданий для самостійного погашення платником податків суми податкового боргу, з 60 до 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги, протягом яких не здійснюється стягнення коштів та продаж майна;

– доповнюються підстави звільнення майна платника податків – боржника з податкової застави, зокрема, з дня: отримання контролюючим органом підтвердження повного погашення сум розстрочених (відстрочених) грошових зобов’язань та процентів за користування розстроченням (відстроченням) в установленому законодавством порядку; отримання платником податків згоди контролюючого органу на відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, відповідно до статті 92 Податкового кодексу України;

– скорочується з двох до одного місяця строк, протягом якого платник податків, що має податковий борг, може самостійно здійснити оцінку майна, яке перебуває у податковій заставі, шляхом укладення договору з оцінювачем;

– передбачається щоденне (замість щомісячного) оприлюднення інформації щодо суб’єктів господарювання, що мають податковий борг.


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.