Menu
До відома сільгоспвиробників та бджолярів Сторожинецького району

До відома сільгоспвиробників та бджолярів Сторожинецького району

By In Агропромисловий комплекс району, Новини, Роз'яснення On 11.05.2017


У зв’язку із зафіксованими випадками отруєння у 2017 році бджіл пестицидами під час проведення заходів із захисту посівів сільськогосподарських культур та садів, з метою запобігання виникнення в подальшому таких ситуацій, з метою  інформування сільгоспвиробників, бджолярів району відділ агропромислового розвитку Сторожинецької районної державної адміністрації інформує про наступне.

Згідно статті 4  Закону України «Про захист рослин» підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни, діяльність, яких пов’язана з вирощуванням рослин сільськогосподарського призначення повинні дотримуватися регламентів застосування засобів захисту рослин. Власники  пасік повинні обов’язково зареєструватись в сільській раді, на території якої вони знаходяться. 

Фізичні і юридичні особи, які застосовують отрутохімікати для обробки медоносних культур та плодових насаджень, згідно зі статтею 37 Закону України  «Про бджільництво» зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки попередити органи місцевого самоврядування, пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані  10 км  від  площ на яких будуть проводитись обробки. При  цьому  необхідно повідомляти дату обробки, назву препарату.

При проведені заходів із захисту рослин сільгоспвиробникам необхідно дотримуватись всіх прийнятих санітарних правил ДСП 8.8.1 від 03 серпня 1998 року із обов’язковим використанням індивідуальних засобів захисту.

До всіх робіт, пов’язаних із застосуванням пестицидів, працюючі повинні отримати   посвідчення про навчання, допуск (посвідчення) на право здійснення робіт з пестицидами.

Асортимент, засоби, сфера застосування пестицидів, норми, кратність обробок повинні відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні на 2017 рік» та доповнення до нього.

Хімічні препарати вносити з обов’язковим  врахуванням економічної межі шкідливості (ЕПШ), ступеню розвитку хвороб, шкідників, а також прогнозу погоди.

Враховуючи токсичність всіх хімічних засобів захисту рослин для бджіл,  обробіток  с/г  культур, які є медоносіями, потрібно проводити в фазу бутонізації до цвітіння. Обробки в садах, посівах ріпаку та на інших медоносних культурах в період проводити препаратами безпечними для бджіл та корисних комах (Каліпсо 480 SC, КС, Маврік, ЕВ, Моспілан ВП).

Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні      (18-22) години при мінімальних  висхідних повітряних потоках. Як  виняток,  у  похмурі  і  прохолодні  дні з температурою нижче +10 º С допускається проведення обробітків у денні години.

При обприскуванні  використовувати апаратуру згідно прописаної для неї інструкції.   

У випадку отримання інформації щодо отруєння бджіл при застосуванні пестицидів та агрохімікатів під час проведення весняно-літніх польових робіт, терміново сповіщати Головне управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області та відділ агропромислового розвитку районної державної адміністрації.

Для отримання більш детальної інформації чи консультацій слід звертатись до ГУ Держпродспоживслужби у Чернівецькій області за телефоном  (0372) 51-61-62.


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.