Menu
ДПС Буковини: платники запитують – податківці відповідають

ДПС Буковини: платники запитують – податківці відповідають

By In Новини On 26.11.2020


Підприємець використовує своє житло у господарській діяльності. Чи матиме він пільгу з податку на нерухоме майно?

Фахівці Головного управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, відповідно до підпункту 266.4.3 пункту 266.4 статті 266 Податкового кодексу України, пільги з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не застосовуються до об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів, зокрема здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності.

Тобто, якщо фізичні особи фактично здійснюють підприємницьку діяльність за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) та є власниками об’єктів житлової нерухомості, про що зазначається у виписці з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, то при нарахуванні податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до таких об’єктів житлової нерухомості пільга застосовуватись не буде.

Що стосується об’єктів нежитлової нерухомості, то незалежно від виду діяльності, зазначеного у Виписці, пільга у вигляді зменшення бази оподаткування на них не розповсюджується.

У податковому відомстві нагадують,  пільги із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у вигляді зменшення бази оподаткування на об’єкт/об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що перебувають у власності фізичної особи платника податку передбачені підпунктом 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 Податкового кодексу України.

Пільги встановлюють сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

 

На Буковині зареєстровано понад 5,6 тисяч одиниць РРО

В Чернівецькій області 4359 суб‘єктів господарювання у своїй бізнес-діяльності використовують 5696 реєстраторів розрахункових операцій (РРО). При цьому, тільки  у  2020 році кількість зареєстрованих РРО – 1606. З них, 25 програмних РРО (ПРРО) (зареєстровані з 1 серпня 2020р.).

Окремо слід відзначити, 210 реєстраторів розрахункових операцій використовують приватні підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, обсяг виручки у яких більше 1 млн. грн. та продавці побутової техніки – розповідає перший заступник начальника Головного управління ДПС в Чернівецькій області Наталія Чернівчан.

Відтак акцентує, більшість упереджень щодо введення обов’язкових касових апаратів для представників малого бізнесу, є забобонами й міфами.

А стосовно найбільш поширеного міфу, що платник єдиного податку повинен вести первинну документацію обліку товарів, Наталя Василівна роз’яснює – первинну документацію платникам єдиного податку не потрібно вести, крім тих, хто здійснює продаж складної побутової техніки, лікарських засобів та ювелірних виробів (п. 3 ст. 12 Закону про РРО).

Також необхідно розвінчати міф щодо обов’язкового застосування РРО платниками єдиного податку I групи. Такі платники не застосовують РРО, оскільки перша група – це роздрібний продаж на ринках або діяльність з надання побутових послуг населенню (послуги ремонту або послуг перукарень, продаж текстильних виробів і т. д.).

До відома законодавчо встановлені норми: у період з 1 січня 2021 року до 1 квітня 2021 року перелік підприємців, які мають використовувати РРО буде розширено.

Зокрема, реєстратори розрахункових операцій або програмні реєстратори розрахункових операцій будуть зобов’язані використовувати і ті підприємці-спрощенці, які реалізовують товари, надають послуги через мережу Інтернет, торгують ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, здійснюють роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах або реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України. Це ж стосується бізнесменів на спрощеній системі зайнятих у сфері готельного, ресторанного підприємництва, туризму тощо.

Загалом платникам – єдинникам слід знати, неухильний етап впровадження РРО – 1 квітня 2021 року.  Для усіх ФОП платників єдиного податку 2-4 групи використання РРО та/або ПРРО стане обов’язковим, незалежно від того, який дохід отримано фізичною особою-підприємцем. В той же час, матимуть право не застосовувати з 1 квітня РРО чи ПРРО приватні підприємці – платники єдиного податку першої групи.

Для кращої обізнаності платників податків ДПС України підготовлено деталізований  навчальний модуль «РРО – легко і доступно», ознайомитись можна за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/442781.html

 

Списки боржників: буковинські платники заборгували 285,6 млн. грн. єдиного соціального внеску

За даними управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Чернівецькій області, заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у Чернівецькій області  на початок листопада 2020 року складає 285,6 млн. грн.

Зокрема, 698 роботодавців-юридичних осіб заборгували – 21,1 млн. грн., в свою чергу сума боргу у  17029 фізичних осіб – підприємців – складає 264,5 млн. грн.

З метою зменшення заборгованості по єдиному внеску та недопущення її зростання в подальшому, податківцями передано на примусове стягнення до органів Державної виконавчої служби 4 199 вимог на загальну суму 77,6 млн. гривень. Загалом на виконанні у ДВС знаходяться 7 778 вимог про стягнення 140,2 млн. грн. боргу з ЄСВ.

Податківці звертають увагу представників бізнесу, що розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ не передбачено, а заборгованість не підлягає списанню.

Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з ЄСВ не застосовується. У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати до платника застосовуються штрафні санкції, пеня.

Також наголошують, що роботодавці, які не виконують норми Закону про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, не лише порушують платіжну дисципліну, спричиняючи нестачу коштів для виплати пенсій нинішнім пенсіонерам, а й позбавляють осіб, які у них працюють, права на соціальний захист при настанні страхового випадку.

Платникам слід знати, враховуючи зміни до законодавства про пенсійне забезпечення – страховий стаж набув вагомого значення. Саме наявність необхідних років страхового стажу визначає право особи на пенсійне забезпечення. За нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», у страховий стаж для вирахування розміру пенсії включаються періоди, за які щомісяця сплачені страхові внески в сумі, не меншій мінімального страхового внеску. Тільки після повного розрахунку роботодавця, ці місяці будуть зараховані до страхового стажу застрахованої особи. А тому застерігаємо роботодавців у яких наявна заборгованість з єдиного внеску, цей період не буде зарахований найманим працівникам до страхового стажу до повного погашення боргу.

Звертаємо увагу, фізичним особам-підприємцям необхідно самостійно дбати про зарахування періоду діяльності до страхового стажу щоб не позбавити себе майбутньої пенсії та інших соціальних гарантій.

Тож рекомендуємо суб’єктам господарювання погасити заборгованість зі сплати ЄСВ та не допускати в подальшому виникнення боргу (недоїмки).

Акцентуємо увагу, платник самостійно може дізнатись про наявність/відсутність заборгованості: в управлінні по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Чернівецькій області за телефоном (0372)546018; скориставшись власним «Електронним кабінетом платника податків» https://cabinet.tax.gov.ua/  за умови наявності особистого електронного цифрового  підпису.

Крім того інформація про боржників розміщена на сайті ДПС у Чернівецькій області за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/okremi-storinki/arhiv/442491.html

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.