Menu
ДПС Буковини: у листопаді буковинці сплатили більше як пів мільярда гривень податків

ДПС Буковини: у листопаді буковинці сплатили більше як пів мільярда гривень податків

By In Новини, Роз'яснення On 05.12.2019


За інформацією в.о. начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Бориса Акіменка в листопаді 2019 року платниками області до Зведеного бюджету України сплачено 503,8 млн. грн. – це на 56,6 млн. грн., або 12,2 відсотків більше ніж за аналогічний період минулого року.

Усього за 11 місяців 2019 року надійшло майже 4,7 млрд. грн. податкових платежів. Індикативний показник ДПС України перевиконано – 104,0 відсотків, або (+181,3 млн. грн.). Із загальної суми надходжень 37,5 відсотків спрямовано до державного бюджету і 62,5 відсотки до місцевих бюджетів

За обсягами надходжень, основними джерелами поповнення державної казни у січні – листопаді  2019 року були: податок на додану вартість, якого сплачено 722,6 млн. грн. (+14,1 млн. грн.), податок на доходи фізичних осіб – 632,7 млн.грн. (+19,9 млн. грн.), податок на прибуток – 180,9 млн. грн. (+9,8 млн. грн.), та військовий збір – 197,0 млн. грн. (+10,0 млн. грн.).

Дохідну частину місцевих бюджетів з початку року поповнено на 2857,0  млн. грн. Приріст надходжень до відповідного періоду минулого року склав 18,9 відсотків, що в сумарному вигляді майже 454,3  млн. грн..

Традиційно значна питома вага надходжень місцевого бюджету припадає на податок на доходи фізичних осіб, якого сплачено 1829,7 млн. грн. У порівнянні з минулим роком ця сума зросла на 308,7 млн. грн.

Суттєві надходження до бюджетів територіальних громад забезпечили  продавці підакцизних товарів – 107,3 млн. грн акцизного податку з роздрібного продажу.

«Крім того, динаміка надходжень і інших податків до місцевих бюджетів порівняно з минулим роком позитивна. Загалом, цього року сплачено 323,7 млн. грн. (+52,5 млн. грн.) плати за землю; понад 455,9 млн. грн. (+87,4 млн. грн.) єдиного податку » – наголошує очільник податкової служби Борис Акіменко.

 

Запрошуємо буковинців перевірити власні реєстраційні дані – у разі змін оновити «довідку про код»

У Головному управлінні ДПС Буковини наголошують, відповідно до вимог ст. 70 Податкового кодексу України (пп.70.2 та 70.7) громадяни у разі зміни місця проживання зобов’язані протягом місяця подати до державної податкової інспекції заяву форми 5-ДР для внесення відповідних актуальних даних  в Державний реєстр фізичних осіб – платників податків.

Відтак, завдяки своєчасно внесеній достовірній інформації про фактичні реєстраційні дані фізичних осіб податкові повідомлення  рішення про нараховану суму земельного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та транспортного податку обов’язково надійдуть у визначений законом термін до адресата.

Натомість громадянин може не отримати повідомлення від органу ДПС про нараховані суми податкових платежів, а відтак своєчасно виконати свій обов’язок зі сплати зазначених податків.

Щоб не потрапити у перелік податкових боржників кожному громадянину, котрий змінював свої реєстраційні дані, зокрема  прізвище, ім’я, по батькові або місце проживання (реєстрації) після того, як востаннє звертався до податкової служби щодо присвоєння відповідного реєстраційного номера облікової картки платника податків, варто невідкладно подати заяву за формою 5-ДР  за місцем нової реєстрації (проживання).

Зі зразками заяв, в тому числі з зразком Заяви форми 5-ДР можна ознайомитись на офіційному порталі територіальних органів ДПС у Чернівецькій області в розділі «Адміністративні послуги» за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/administrativni-poslugi-golov-upr-dfs.

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.