Menu
ДПС Буковини: застосування РРО перенесено до 1 серпня 2020 року

ДПС Буковини: застосування РРО перенесено до 1 серпня 2020 року

By In Новини, Роз'яснення On 15.06.2020


У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області акцентують: до 1 серпня 2020 року перенесено запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), як альтернативу класичним РРО.

Також до 1 квітня 2021 року продовжено можливість не застосовувати РРО та/або програмні РРО фізичними особами – підприємцями (далі – ФОП) – «єдинниками» другої, третьої та четвертої групи незалежно від обраного виду діяльності, якщо обсяг доходу у них протягом календарного року не перевищує 1 мільйон гривень.

Незалежно від обсягу доходу зазначеними «єдинниками» обов’язково застосовуються РРО та/або програмні РРО, якщо вони здійснюють: реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення.

З 1 січня до 1 квітня 2021 року розширюється перелік видів діяльності, під час здійснення яких ФОП – «єдинники» другої, третьої та четвертої груп зобов’язані використовувати РРО та/або програмні РРО незалежно від обсягу доходу.

До них належать: реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; продаж лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я; продаж товарів та надання послуг через мережу Інтернет; реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння; роздрібна торгівлю вживаними товарами у магазинах; діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування; діяльність туристичних агентств та операторів; діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення; реалізація текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до затвердженого переліку.

До 1 квітня 2021 року відтерміновано обов’язкове запровадження РРО та/або програмних РРО для усіх «єдинників» другої, третьої та четвертої групи незалежно від видів діяльності та обсягу доходу.

Нагадуємо, що ФОП – «єдинники» першої групи РРО та/або програмні РРО не застосовують.

 

СМКОР: актуальна інформація для платників ПДВ від податківців

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області діє постійна «гаряча лінія» з питань зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування Системою автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризику (СМКОР).

Модератором «гарячої лінії» визначено Людмилу Буркату – начальника управління податкового моніторингу

Телефонуйте 0372 (545604) якщо у Вас є запитання щодо застосування норм Постанови Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». 

Під час спілкування Людмила Миколаївна роз’яснить абонентам оновлені Критерії ризиковості платника податку на додану вартість, Перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку на додану вартість  та Критерії  ризиковості здійснення операцій.

Також, платники податку на додану вартість можуть з’ясувати як правильно складати Таблицю даних платника податку на додану вартість, писати пояснення до заблокованих в ЕРПН податкових накладних та найтиповіші помилки, що допускають платники ПДВ під час подання підтвердних документів на розблокування податкових накладних.

Маєте запитання – телефонуйте 0372 (545604)!

Публікація з даної теми : https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/405266.html

https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/408822.html

 

Новий сервіс від ДПС – для податкової знижки

Головне управління ДПС у Чернівецькій області повідомляє, що внесено зміни до п. п.166.2.1. та 166.2.2. п.166.2. ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), відповідно до яких уточнено перелік документів, які підтверджують витрати, що включають до податкової знижки (платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, що ідентифікують продавця товарів і особу, яка зверталася за податковою знижкою), а також копії договорів за їх наявності, в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів і строк оплати за такі товари.

Також встановлено, що копії зазначених документів надаються разом з податковою декларацією, а оригінали цих документів підлягають зберіганню платником податку.

Таким чином, фізичні особи – платники податку на доходи фізичних осіб, які будуть подавати документи для отримання податкової знижки зобов’язані разом з декларацією подавати копії документів, що підтверджують витрати, які включають до податкової знижки.

Звертаємо увагу, якщо платник податків зазначає при поданні податкової декларації лише реквізити електронного розрахункового документа, для підтвердження права такого платника на податкову знижку слід керуватися Державним сервісом перевірки квитанцій (check.gov.ua), який дає можливість перевірити факт оплати за кодом квитанції.

Станом на 01 червня до сервісу підключені Приватбанк, Монобанк, А-Банк, Банк Восток тощо.

 

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.