Menu
Електронні сервіси ДПС: повідомлення про прийняття працівника на роботу можна подати через Електронний кабінет

Електронні сервіси ДПС: повідомлення про прийняття працівника на роботу можна подати через Електронний кабінет

By In Новини On 20.11.2020


Роз’яснюють у Головному Управлінні ДПС у Чернівецькій області. Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою (крім повідомлення про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації).

Повідомленням про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації – є відомості, отримані органами ДПС з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Слід пам’ятати, повідомлення подається до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Форма повідомлення визначена додатком до Порядку № 413 від 17.06.2015 № 413.

Таке повідомлення подається одним із таких способів: засобами електронного зв’язку з використанням кваліфікованого електронного підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронних довірчих послуг; на паперових носіях разом з копією в електронній формі; на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Подання страхувальником (роботодавцем) повідомлення про прийняття працівника на роботу поштою не передбачено.

Детальніше щодо подання засобами електронного зв’язку: 

для формування Повідомлення в режимі «Введення звітності» платник самостійно встановлює фільтр за параметрами: рік, період, щодо якого здійснюється звітування, за допомогою кнопки «Створити» обирає тип форми «J(F)30 Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Із запропонованого переліку форм обирає форму «J(F)3001001» Повідомлення про прийняття працівника на роботу», зазначає відповідний територіальний орган ДПС (регіон, район) в полі «Код ДПІ» (за замовчуванням встановлено орган ДПС за місцем основної реєстрації) та натискає кнопку «Створити».

Вкладка «Вхідні документи» режиму «Вхідні/вихідні документи» надає доступ до квитанцій щодо приймання та обробки податкової звітності, інформаційних повідомлень, кореспонденції тощо, надісланої користувачу Електронного кабінету.

Зазначена норма визначена «Порядком повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу», затвердженого постановою КМУ від 17.06.2015 № 413.

 

Налаштовуємося на «електронний» діалог – 7262 буковинця звернулись  до податкової для отримання  «електронного підпису»

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області розповідають, з початку 2020 року послугами підрозділу Кваліфікованого надавача ЕДП Інформаційно-довідкового департаменту ДПС при Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області скористались 7262 буковинця.

У податковому відомстві підкреслюють, «електронний підпис» надає можливість користуватися десятками податкових сервісів онлайн, які пропонує Електронний кабінет платника (https://cabinet.tax.gov.ua), а також отримувати послуги від інших державних відомств, організацій і компаній.

Переваги «електронного підпису» очевидні, адже це економія часу – податкова звітність подається не виходячи з дому чи офісу; зручність – в електронному форматі звітність можна подавати цілодобово (у т.ч. у святкові та вихідні дні). Крім того, при поданні звітності автоматична перевірка не дозволяє допустити зайвих арифметичних помилок, постійно актуальні бланки всіх форм звітності. Також, оперативний контроль стану та якості подання звітності – повідомлення в режимі реального часу про прийнятий або  не прийнятий звіт, і з якої причини. Автоматичне формування електронного архіву – збереження електронної звітності та документації.

Відтак, отримати безкоштовно «електронний підпис» можуть всі без винятку, як представники бізнесу так і громадяни. Слід знати, термін дії такого підпису – два роки.

Нагадуємо, на період карантину надання КЕП «кваліфікованого електронного підпису»
здійснюється лише за наявності у клієнтів засобів захисту від респіраторних захворювань та з обмеженою кількістю одночасного перебування людей у приміщеннях відокремлених пунктів реєстрації, в залежності від кількості працюючих робочих місць (на 1 працівника 1 відвідувач).

Наразі в карантинних умовах пункт працює за попереднім записом. Телефон для запису: (0372)51-43-79. Адреса:  м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, буд. 200а, 1-й пов.,  каб. 110.

Для отримання електронних ключів юридичним і фізичним особам необхідно мати мінімальний пакет документів та заповнити заяву.

Детальна інформація про підготовку та реєстрацію тут: https://acskidd.gov.ua/etrusted-services.

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.