Menu
Електронні сервіси: громадянин, може отримати інформацію про наявність (відсутність) у нього податкового боргу через «Електронний кабінет платника»

Електронні сервіси: громадянин, може отримати інформацію про наявність (відсутність) у нього податкового боргу через «Електронний кабінет платника»

By In Новини, Роз'яснення On 12.05.2020


У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що фізична особа – громадянин, яка не є суб’єктом господарювання, може отримати інформацію про наявність (відсутність) податкового боргу, в Електронному кабінеті платника.

У приватній частині Електронного кабінету режим «Стан розрахунків з бюджетом» надає користувачу Електронного кабінету доступ до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів (дані інтегрованої картки платника). При цьому, червоним кольором позначено суми заборгованості перед бюджетом.

У податковому відомстві роз’яснюють, вхід до приватної частини Електронного кабінету здійснюється після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг або через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID).

Крім цього, у разі виникнення у платника податків податкового боргу, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.

Слід зазначити, що податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1020 грн). У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.

У податковій службі Буковини наголошують,наразі надання електронних довірчих послуг здійснюється лише за попереднім записом.

Відтак, юридичні та фізичні особи можуть отримати безкоштовно кваліфіковані електронні підписи в пункті кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС, розташованому в Центрі обслуговування платників Чернівецької ДПІ ГУ ДПС за адресою м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200А, каб. №110, тел. (0372) 514379.

Детальна інформація розміщена на інформаційному ресурсі: https://acskidd.gov.ua/.

 

Декларування- 2020: які іноземні доходи слід задекларувати ?

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що громадяни України, які отримували іноземні доходи, відповідно до вимог Податкового кодексу України, повинні декларувати такі доходи, шляхом подання до 1 липня річної податкової декларації до органів ДПС за своїм місцем реєстрації.

Порядок оподаткування іноземних доходів визначений пунктом 170.11 статті 170 Податкового кодексу України. Зокрема, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, то сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача. Зазначені доходи оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та  військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

У разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

Не зараховуються у зменшення суми річного податкового зобов’язання платника податку:  податки на капітал (приріст капіталу), податки на майно; поштові податки; податки на реалізацію (продаж);  інші непрямі податки незалежно від того, чи належать вони до категорії прибуткових податків або вважаються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав (пп. 170.11.3 ст. 170 ПКУ).

Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Така довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України (п. 13.5 ст. 13 ПКУ).

Список чинних міжнародних договорів України про уникнення подвійного оподаткування в хронологічному порядку: https://tax.gov.ua/diyalnist-/mijnarodne-/chinni-dvostoronni-mijuryadovi-ugodi–konventsii–pro-uniknennya-podviynog/

Податкову декларацію про майновий стан і доходи необхідно подавати до контролюючих органів за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.2015 №859 (у редакції від 25.04.2019 №177). Декларацію можна подати у будь-який зручний спосіб для платника, зокрема, через сервіс «Електронний кабінет» (з використанням електронного цифрового підпису), до центрів обслуговування платників податкових інспекцій (за місцем реєстрації) або поштою (з повідомленням про вручення та описом вкладення).

Однак, в умовах впровадженого карантину рекомендуємо платникам подавати податкову декларацію лише в електронній формі через Електронний кабінет платника, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua .

Задекларовану суму податку на доходи фізичних осіб та військового збору платники мають сплатити до 1 жовтня 2020 року.

 

ДПС Буковини: податковий календар на травень 2020 року

Пʼятниця, 15 травня

Останній день подання

 • звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за квітень (форма № ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за квітень

Середа, 20 травня

Останній день подання

 • податкової декларації з ПДВ за квітень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю
 • декларації акцизного податку за квітень
 • звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (форма № Д4 (місячна)) роботодавцями за квітень
 • податкової декларації з рентної плати за квітень 2020 р. з розрахунком:

рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;

 • податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за квітень у разі неподання податкової декларації на 2020 р.

Останній день сплати

 • ПДВ платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу, за І квартал
 • податку на прибуток підприємств за I квартал
 • частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями за результатами фінансово-господарської діяльності за I квартал
 • рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів за І квартал
 • рентної плати за спеціальне використання води за І квартал
 • рентної плати за користування надрами без рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за І квартал
 • екологічного податку за І квартал
 • туристичного збору за І квартал
 • збору за місця для паркування транспортних засобів за І квартал
 • авансового внеску з єдиного податку на травень платниками першої та другої груп
 • єдиного податку фізичними особами — підприємцями та юридичними особами, віднесеними до третьої групи, за I квартал
 • єдиного податку із сум доходів, що оподатковуються за ставкою 15 % та задекларовані в І кварталі платниками єдиного податку першої та другої груп
 • ЄСВ роботодавцями за квітень (крім гірничих підприємств)

Пʼятниця, 29 травня

Останній день сплати

 • ПДВ за квітень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю
 • акцизного податку за квітень
 • ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу, за квітень
 • ПДФО із загальної суми процентів, нарахованих за квітень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки
 • військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу, за квітень
 • рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за квітень
 • рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за квітень
 • рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами територією України за квітень
 • рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за квітень
  • плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за квітень
  .

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.