Menu
«European Green Deal» – нова амбітна стратегія розвитку «зеленої» економіки ЄС та вектор руху для України

«European Green Deal» – нова амбітна стратегія розвитку «зеленої» економіки ЄС та вектор руху для України

By In ЄВРОПЕЙСЬКА ТА ЄВРОАТЛАНТИЧНА ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ, Новини On 24.12.2019


На важливості Нової зеленої угоди ЄС та її значенні для України наголосили німецькі експерти під час семінару «Фінансові механізми стимулювання енергоефективності у промисловості».

Як відомо, нещодавно Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн представила нову програму для ЄС – «European Green Deal», мета якої – зменшити викиди СО2 на 50-55% у 2030 р. та зробити Європу першим «кліматично нейтральним» континентом до 2050 року.

Дорожня карта передбачає цілий комплекс заходів щодо підвищення ефективного використання енергоресурсів, переходу до «чистої» циркулярної економіки,  зменшення забруднення та запобігання змінам клімату. Все це сприятиме покращенню якості життя людей та екології.

Як пояснили експерти Інституту ім. Фраунгофера (Німеччина), також плануються досить жорсткі екологічні вимоги до продукції, яка ввозитиметься до країн ЄС. Йдеться про так званий «Carbon Border Tax».

«Це означає, що «брудну», карбоноємну продукції можуть не допустити на ринки ЄС. Тож Україні вже зараз варто брати до уваги нову стратегію ЄС та прискорюватися у питанні підвищення енергоефективності економіки», – прокоментував Андрій Фролов, заступник начальника Управління реформування сфери енергоефективності Держенергоефективності.

Саме під час семінару учасники обговорили різні види фінансових інструментів стимулювання впровадження енергоефективних проектів на підприємствах (гранти, пільгові кредити, факторинг, податкові механізми, зелені облігації тощо).

Андрій Фролов нагадав, що наразі за участю Мінекоенерго, Держенергоефективності та партнерів розробляється механізм стимулювання промислових підприємств до енергоефективності. Також вже зареєстровано законопроєкт щодо запровадження “зелених” облігацій в Україні.

«Важливо пам’ятати, що фінансовий інструмент, який планується запровадити, має вирішити 3 завдання: енергозабезпечення, економічний розвиток та захист довкілля», – зауважили експерти.

Cемінар організовано Офісом ефективного регулювання та Проєктом GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності».

 

Сайт Держенергоефективності України


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.