Menu
Європейські партнери Буковини. Сучавський повіт, Румунія

Європейські партнери Буковини. Сучавський повіт, Румунія

By In Новини On 19.05.2020


Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначають День Європи. Це свято покликане нагадати про спільні цінності та історію всіх націй континенту.

Буковина має чимало європейських партнерів, із якими втілює цікаві культурні та економічні проєкти. Із нагоди Дня Європи розповіді про них публікуємо на сайті Чернівецької обласної державної адміністрації.

Співробітництво Чернівецької області з Сучавським повітом Румунії започатковано у 1992 році.

Плідна партнерська співпраця між регіонами триває у сфері розбудови прикордонної транспортної інфраструктури, освіти, сільського господарства, покращення якості надання медичних послуг, спільного реагування на надзвичайні ситуації. У 2020 році розпочато реалізацію проєкту «Буковинський етнічний спеціальний скарб – BEST», метою якого є сприяння розвитку культурного туризму на Буковині в рамках популяризації нематеріальної культурної спадщини етнічних груп, що проживають в Чернівецькій області та в Сучавському повіті.

З 2011 року Чернівецький національний університет та Буковинський університетський консорціум (спільно з Буковинським державним медичним університетом та Cучавським університетом Штефана чел Маре) стали партнерами в освітній сфері. Крім цього, у Радівцях Сучавського повіту успішно діє один із трьох у Європі Інститутів Буковинознавства – Institutul «Bucovina» al Academiei Române.

Сучавський повіт – другий за величиною повіт Румунії, розташований на північному сході країни, у південній Буковині, з січня 2007 року – на східному кордоні Європейського Союзу. Межує на півночі із Чернівецькою областю України. Займає територію 8 553,5 км2, на якій проживають біля 760 тисяч осіб.

Адміністративний центр – Сучава – сучасне європейське місто з добре розвиненою інфраструктурою. Міжнародний аеропорт Сучави забезпечує повітряне сполучення у 9-ти зовнішніх напрямках. Головною пам’яткою Сучави вважають Тронну фортецю (Cetateade Scaun) – багатовікову резиденцію та місце коронації господарів Молдови. У 2017 році місто визнане Європейським пунктом передового досвіду культурного туризму. З жовтня 2003 року – місто-побратим Чернівців.

Туризм є візитівкою цього краю. Національний парк Келімань (Călimani) вабить унікальними ландшафтами та екосистемами, рідкісною флорою та фауною. Культурна спадщина представлена понад 30-ма музеями, меморіальними будинками та приватними етнографічними колекціями. Регіон також славиться деревообробною, харчовою, легкою та автомобільною промисловістю.

Сайт Чернівецької ОДА


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.