Menu
Франц Федорович обговорив з європейськими партнерами питання стимулювання розвитку місцевих громад

Франц Федорович обговорив з європейськими партнерами питання стимулювання розвитку місцевих громад

By In Агропромисловий комплекс району, Новини On 18.04.2013


DSC_2010Сьогодні очільник виконавчої влади Підгір’я Франц Федорович провів робочу зустріч з партнерами Проекту стимулювання самостійного розвитку територіальних громад «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який впроваджується на території Сторожинецького району за підтримки Європейського союзу та Програми Розвитку Організації Об’єднаних Націй.

Участь у перемовинах взяли міжнародний менеджер проекту Джейсінг Сах, спеціаліст з розвитку громад проекту Денис Полтавець, координатор Чернівецького обласного ресурсного центру громад Михайло Олійник, а також представники управлінь економічного розвитку та інфраструктури і агропромислового розвитку райдержадміністрації.

У ході зустрічі обговорено стан та перспективи реалізації проекту стимулювання самостійного розвитку територіальних громад на теренах Підгір’я.

Як зазначив у вітальному слові Франц Федорович, районна влада зацікавлена у транскордонному співробітництві, котре покликане покращувати добробут місцевих громад. Відтак, співпраця районної влади з європейськими партнерами, розпочата 2008 року, вже дає свої плоди. Зокрема, сьогодні в районі реалізується 4 мікропроекти, які передбачають капітальний ремонт вуличного освітлення у селі Комарівці, покращення водопостачання та водовідведення дитячого садка «Сонечко» в селі Кам’яна, встановлення системи опалення в дитячому садочку в селі Великий Кучурів, а також капітальний ремонт нежитлової будівлі з метою переобладнання під дошкільний навчальних заклад у селі Стара Жадова.

Наразі на порядку денному співпраці у рамках проекту – створення багатофункціонального сільськогосподарського кооперативу з облаштуванням пункту для заготівлі молока у селі Ропча

 «Можу запевнити, що сьогодні налагоджена тісна співпраця районної влади з місцевими громадами, зокрема, у рамках втілення в життя транскордонних проектів, покликаних стимулювати економічний розвиток та покращувати добробут громадян, – сказав Франц Федорович. – Районна влада тримає руку на пульсі подій та усіляко сприяє місцевим громадам».

Своєю чергою, міжнародний менеджер спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Джейсінг Сах відзначив давні та плідні стосунки з районною владою.

За його словами, беручи до уваги вдалий досвід втілення у життя мікропроектів на Сторожинеччині, район має усі шанси стати навчальним майданчиком для втілення численних пілотних проектів ЄС/ПРООН, спрямованих на самостійний розвиток громад.

Також наголошено на пришвидшенні наступних фаз співпраці з огляду на успішність попереднього співробітництва. Останні, зокрема, передбачають підтримку та стимулювання кооперативного руху.

«Ми готові стати пілотним майданчиком для впровадження в життя проектів з покращення добробуту місцевих громад, – зазначив Франц Федорович. – Надто, докладатимемо максимум зусиль, аби ці проекти реалізовувати. Ми гарантуємо нашу підтримку, а також практичну й методологічну допомогу іншим громадам».

За підсумками зустрічі, сторони заручилися взаємною підтримкою та домовилися про подальшу співпрацю.

Опісля європейські партнери провели зустріч з активом сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Церенкуца», що у селі Ропча, та ознайомилися з технологічним процесом переробки молока на кооперативному молокозаводі сільськогосподарського кооперативного підприємства «Молочний край».


About the Author

pressa

Comments are closed here.