Menu
ГМІНА ЧЕРНІХУВ (ПОЛЬЩА) ПОДАРУВАЛА ГРОМАДІ НИЖНІ ПЕТРІВЦІ ПОЖЕЖНИЙ АВТОМОБІЛЬ

ГМІНА ЧЕРНІХУВ (ПОЛЬЩА) ПОДАРУВАЛА ГРОМАДІ НИЖНІ ПЕТРІВЦІ ПОЖЕЖНИЙ АВТОМОБІЛЬ

By In Новини On 14.04.2018


14 квітня у селі Нижні Петрівці (хутір Аршиця) відбулася урочиста передача у подарунок від гміни Черніхув (Живецький повіт, Польща) громаді села пожежного автомобіля марки JELCZ 004.

Участь у заході взяли Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Даміан Цярціньський, вуйт гміни Черніхув Адам Кос, голова Добровільної пожежної частини села Мєндзиброджє Живєцкє Роберт Кліс, священик Януш Кучєл, голова Сторожинецької районної державної адміністрації Ярослав Бартош, начальник Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області Сергій Михайлюк, начальник Сторожинецького районного сектору ДСНС у Чернівецькій області Ігор Маніліч, сільський голова Нижніх Петрівців Георгій Федорян, громада села.

Захід розпочали святковим Богослужінням у костелі Преображення Господнього та Святого Івана Павла ІІ, під час якого настоятель храму отець Адам Божек спільно з настоятелем базиліки Воздвиження Всечесного Хреста (м. Чернівці) отцем Анатолієм Шпаком та отцем Янушем Кучєлем висловили подяку за отриманий у дар автомобіль та спільно із парафіянами помилилися за добродійників.

Опісля провели церемонію передачі автівки. 
До присутніх звернувся Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Даміан Цярціньський, який зазначив, що нинішня подія є яскравим прикладом дружби між Україною та Польщею.
«Ця пожежна машина є символом польсько-українських відносин, які приносять конкретні результати», – сказав Даміан Цярціньський.

Також виступив вуйт гміни Черніхув Адам Кос, який побажав, аби пожежна автівка служила громаді для порятунку життя та майна людей. Адам Кос подякував усім причетним до передачі автомобіля громаді села. За його словами, вперше мова про передачу авто йшла восени минулого року, коли й було підписано умову дарування автомобіля. Відтак, дотримавшись усіх процедур, автівка доставлена громаді та може використовуватися за призначенням. Адам Кос зазначив, що з великою приємністю віддає у дар пожежний автомобіль та зичить, аби у селі траплялося якнайменше пожеж та надзвичайних ситуацій, а відтак щоб автівку використовували здебільшого у навчальних цілях.

Своєю чергою голова Сторожинецької райдержадміністрації Ярослав Бартош подякував гостям за плідну співпрацю, підтримку та значну допомогу у зміцненні матеріальної бази рятувальної служби. 
«Наші польські друзі сьогодні нам допомагають, подають руку, ділять з нами радості і прикрощі, – сказав Ярослав Бартош. – Нехай подарований нині автомобіль служить громаді і якнайменше виїжджає на тривожні виклики».

За словами очільника виконавчої влади району, основним завданням влади є дбати про добробут та безпеку громадян. Відтак підтримка з боку іноземних друзів є суттєвим внеском у зміцнення безпекової складової.

Окрім того, влада повинна докласти максимум зусиль, аби люди не виїжджали за кордон у пошуках праці, а мали достойну роботу та зарплату в Україні.

Водночас Ярослав Бартош інформував присутніх про те, що Сторожинеччина активно співпрацює із трьома польськими гмінами – Жгув, Андрихув та Черніхув. Ця співпраця, окрім значної матеріальної допомоги, включає обмін управлінським досвідом, участь у масових культурних заходах, молодіжних і спортивних програмах тощо.

Також виступив голова сільської ради Нижніх Петрівців Георгій Федорян, який висловив подяку усім, хто доклав зусиль, аби громада отримала пожежну автівку та оголосив про створення у селі Нижні Петрівці добровільної пожежної частини, яку очолив місцевий житель Болеслав Гавлюк. 
Опісля сторони підписали листа дарування пожежного автомобіля громаді села та освятили автівку.


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.