Menu
Голова Держенергоефективності представив шляхи підвищення енергоефективності бізнесу в Україні

Голова Держенергоефективності представив шляхи підвищення енергоефективності бізнесу в Україні

By In Новини On 05.11.2019


На брифінгу «ЕКОТРАНСФОРМАЦІЯ-2019: як екологізувати бізнес та міста в Україні» голова Держенергоефективності Сергій Савчук представив шляхи підвищення енергоефективності бізнесу.

Зокрема, Держенергоефективності спільно із Мінекоенерго підготовлено та Урядом схвалено дерегуляційне рішення скасувати застарілу постанову від 15 липня 1997 р. №786 “Про порядок нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів у суспільному виробництві”. Це ще один крок до спрощення ведення підприємницької діяльності та покращення інвестиційного клімату.

«Водночас, із Мінекоенерго ми опрацьовуємо механізм стимулювання промислових підприємств до енергоефективності. У розробці цього інструменту також взяли активну участь Українсько-данський енергетичний центр та GIZ», – зауважив С.Савчук.

Зазначеним механізмом передбачається співфінансування кредитів для промислових підприємств на впровадження енергоефективних заходів та використання «чистих» джерел енергії. Такою підтримкою зможе скористатись підприємство, що є беззбитковим і матиме результати проведеного енергоаудиту чи сертифіковану систему енергоменеджменту ISO 50001.

Крім цього, в Україні за підтримки Уряду Німеччини, GIZ та Держенергоефективності вже створено 3 Мережі енергоефективних підприємств, у т.ч. хлібопекарів та виробників будматеріалів. У рамках Мережі компанії визначають цілі щодо зменшення енергоспоживання, впровадження необхідних заходів та обмінюються досвідом.

Ефективним для промисловості є механізм енергосервісу. Наприклад, за даними ЕСКО-компаній, впровадження  систем енергоефективного освітлення на промислових підприємствах дає близько 70% економії електроенергії.

Ще один перспективний інструмент для фінансування «зелених» проектів – це зелені облігації. Так, Держенергоефективності спільно із Національною комісією із цінних паперів та фондового ринку та проектом GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності» розробило норми до законопроекту № 2284 від 17.10.2019, якими передбачається запровадження зелених облігацій в Україні та встановлення правил для учасників цього ринку.

«Також разом із Мінекоенерго опрацьовуємо Концепцію та план заходів щодо запровадження ринку зелених облігацій», – повідомив Голова.

Сайт Держенергоефективності України


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.