Menu
Головне Управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області інформує: Як захистити свої права при купівлі насіння в Інтернеті

Головне Управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області інформує: Як захистити свої права при купівлі насіння в Інтернеті

By In Новини, Роз'яснення On 25.02.2020


Декілька років тому ніхто з нас особливо і не замислювався, де краще купувати насіння. Адже відповідь на це питання була очевидною: в спеціалізованих точках продажу, кажучи простіше – магазинах. На щастя, сьогодні все не так однозначно, і у нас з’явився величезний вибір.Можна, звичайно, купувати насіння на численних стихійних ринках. Можна, як і раніше – в спеціалізованих магазинах. А можна робити покупки в інтернеті. Плюси та мінуси такого способу, пропоную обговорити, тим більше зараз саме час вибирати насіння для розсади і весняних посівів.

Істотна економія часу Купити насіння в інтернет-магазині ви можете прямо з дому, заощаджуючи дорогоцінний час. Погодьтеся, в наші дні це перевага дуже важлива. Особливо, коли хочеться відшукати щось конкретне: тільки уявіть, скільки магазинів доведеться обійти в пошуках необхідного насіння!А ще, особливо напередодні сезону, в звичайних магазинах бувають чималі черги.

Можливість вибирати і порівнювати

Купуючи насіння в інтернеті, ми можемо порівнювати асортимент і ціни на них в різних віртуальних магазинах, причому зробити це можна легко і швидко.

Широкий асортиментВеличезний асортимент в інтернеті дозволяє придбати той посівний матеріал, який в звичайних магазинах часом просто неможливо знайти.

Можливість проконсультуватися з фахівцями

Якщо в описі насіння вам щось незрозуміло або ви хочете отримати більше інформації про рослину, в серйозних інтернет-магазинах у вас є можливість задати питання менеджеру. Звичайно, в магазині теж можна поцікавитись у продавця, але не факт, що він зможе приділити вам достатньо часу – адже одночасно він має приділити увагу іншим покупцям, яким потрібно відпустити товар або допомогти з його вибором.Багато хто побоюється, що з інтернет-магазину можуть надіслати  насіння, термін використання якого закінчився, також ще можна отримати не те, що замовлено, а то і зовсім замовлення не прийде.

  • По-перше, не варто забувати, що закон захищає споживачів, незалежно від того, де зроблена покупка.   Відносини, що виникають між покупцем і продавцем товарів, робіт та послуг в Інтернеті не відрізняються від традиційних правил купівлі-продажу і регулюються, зокрема, положеннями Цивільного кодексу України та Закону України «Про захист прав споживачів» .
    Права споживача при купівлі товару через інтернет-магазин регулюються статтею 13 Закону України «Про захист прав споживачів». Закон визначає обсяг інформації, який обов’язково має бути доведений споживачу до моменту замовлення товару.

Перед покупкою товару в інтернет-магазині необхідно звернути увагу на наявність на сайті такої інформації:
– найменування продавця, його місцезнаходження, порядок прийняття претензій;
– основні характеристики продукції;
– ціну, включаючи плату за доставку та умови оплати;
– гарантійні зобов’язання;
– інші умови поставки;
– порядок розірвання договору.

• По-друге, магазини, які мають намір працювати довго, цінують своєю репутацію – тому продавцю невигідно втрачати «своїх» покупців.• По-третє, власний здоровий глузд і «техніку безпеки» будь-яких покупок в інтернеті ще ніхто не відміняв: не робіть передоплату, якщо не впевнені в продавця; вибирайте магазин ретельніше. Зрoбiть пoпeрeднє дocлiджeння: прoчитaйтe вiдгуки iншиx клiєнтiв, пocпiлкуйтecя нa cпeцiaлiзoвaниx фoрумax aгрaрнoгo нaпряму, приcлуxaйтecь дo пoрaд фaxiвцiв.Ви мaєтe прaвo вимaгaти вiд прoдaвця нaдaти вaм для oзнaйoмлeння копії документів, якi пiдтвeрдять пociвнi xaрaктeриcтики придбаного насіння та пeрeвiрити дaний coрт та/або гібрид на відповідність кліматичним умовам вашого регіону ceрeд зaрeєcтрoвaниx coртiв в дeржaнoму рeєcтрi дocягнeнь ceлeкцiї.

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.