Menu
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області: Про державні гарантії у 2020 році

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області: Про державні гарантії у 2020 році

By In Новини On 19.12.2019


З 1 січня 2020 року мінімальний розмір заробітної плати становитиме 4723 грн, а мінімальний розмір єдиного внеску для зарахування повного місяця роботи до страхового стажу – 1039,06 грн.

Нагадуємо роботодавцям та громадянам, що тільки офіційно працевлаштований найманий працівник, за якого роботодавець щомісяця сплачує єдиний соціальний внесок у розмірі, не меншому за встановлений законом мінімальний, набуває страхового стажу, необхідного для призначення соціальних та пенсійних виплат.

Привертаємо увагу до вимоги статті 8 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а саме: «…у разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску». Тобто навіть якщо найманий працівник буде оформлений на неповну ставку із меншою за мінімальну заробітною платою, роботодавець зобов’язаний сплачувати внески у розмірі 22% мінімальної заробітної плати. Однак за таких умов при досягненні пенсійного віку працівник зможе претендувати лише на мінімальний розмір пенсійної виплати, навіть за наявності необхідної тривалості страхового стажу.

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області наполегливо закликає роботодавців нараховувати найманим працівникам гідні справедливі заробітки відповідно до їхньої кваліфікації та складності виконуваних робіт, бути відповідальними за їхнє пенсійне майбутнє.

Шановні буковинці! Дбайте про свій добробут на старості літ вже сьогодні! Вимагайте справедливої оплати праці та своєчасної сплати роботодавцями внесків, що є обов’язковою умовою для зарахування страхового стажу, необхідного для призначення пенсії. Пам’ятайте, що нелегальні трудові відносини, зарплата «в конверті» або робота за офіційну, але  мізерну плату позбавляють права на соціальний захист сьогодні та ставлять під загрозу ваше майбутнє.

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.