Menu
Хто має право отримати соціальну стипендію

Хто має право отримати соціальну стипендію

By In Новини, Роз'яснення, Я МАЮ ПРАВО On 10.10.2018


Як повідомляє Сторожинецьке бюро правової допомоги, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів про «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів» від 28 грудня 2016 р. №1045 право на соціальну стипендію мають студенти (курсанти), які не отримують академічних стипендій, не перебувають на державному утриманні (крім дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, а також студентів (курсантів) вищого навчального закладу, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків) та не перебувають  в академічній відпустці.

 1. Діти – сироти та діти , позбавлені батьківського піклування , а також студенти,які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків.
 2. Особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (ст.20- 22 і 30 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»).
 3. Шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менш як три роки .
 4. Особи . батьки яких є шахтарями , що мають стаж підземної роботи не менш як 15 років або загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами І або ІІ групи .
 5. Особи , які мають сатус учасників бойових дій та їх діти.
 6. Діти, один із батьків яких загинув( пропав безвісти ) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення , контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції , бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання , одержаного в період участі в антитерористичній операції.
 7. Діти . один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту.
 8. Діти , зареєстровані як внутрішньо переміщені особи.
 9. Діти з інвалідність та особи з інвалідністю І-ІІІ групи.
 10. Студенти ( курсанти) із сімей , які отримують допомогу відповідно до Закону України « Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

Для отримання соціальної стипендії студенти (курсанти) звертаються до вищого навчального закладу або його структурного підрозділу за місцем їх навчання із заявою, в якій зазначаються такі відомості:

 • прізвище, ім’я та по батькові;
 • число, місяць, рік народження;
 • адресу проживання (прописки);
 • категорію особи, відповідно до якої визначено право на отримання соціальної стипендії.

Разом із заявою на стипендію необхідно подати копію українського паспорта, копію свідоцтва про народження дитини (при наявності), копію ІПН і копію студентського квитка.

Крім того, студенти-пільговики повинні надати додатковий перелік документів, що засвідчує наявність підстав для виплати їм соціальної стипендії:

 • переселенці — копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
 • чорнобильці — копія посвідчення особи, яка постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС;
 • інваліди — копія медичного висновку (для дітей до 18 років) або копія довідки МСЕК;
 • діти-сироти — копія рішення органу опіки та піклування про надання статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, або виписка з обліково-статистичної картки; копія свідоцтва про смерть батьків;
 • малозабезпечені — довідка УП та СЗН про призначення родині допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
 • стипендіати Верховної Ради — копія розпорядження КМУ про призначення соціальної стипендії ВР студентам ВНЗ з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей;
 • шахтарі і діти шахтарів — довідка з гірського підприємства із зазначенням стажу підземної роботи; акт про нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом, за формою Н-1; копія довідки медико-соціальної експертизи; копія свідоцтва про смерть батька (матері);
 • діти учасників АТО — копія свідоцтва про смерть; документ, що підтверджує загибель (пропажу безвісти), виданий військовим формуванням, правоохоронними органами спеціального призначення, або рішення суду про визнання безвісно відсутнім (оголошення померлими); копія довідки медико-соціальної експертизи;
 • учасники бойових дій та їх діти — копія посвідчення учасника бойових дій; довідка органу соцзахисту про перебування на обліку в Єдиному державному реєстрі осіб, які мають право на пільги, із зареєстрованого місця проживання з посиланням на норму законодавства, згідно з якою встановлено статус учасника бойових дій;
 • діти загиблих майданівців — копія свідоцтва про смерть батька (матері); копія довідки або посвідчення члена сім’ї загиблого; довідка органу соціального захисту населення про перебування на обліку в Єдиному державному реєстрі осіб, які мають право на пільги, із зареєстрованого місця проживання з посиланням на норму законодавства, згідно з якою встановлено статус члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до стипендіального забезпечення», рейтинг успішності складається за результатами навчального семестру індивідуально для кожного курсу і кожної спеціальності. Методика складання рейтингу стипендій повинна бути однаковою для всього курсу — дискримінація в цьому питанні не допускається.

За основу при формуванні рейтингу стипендіатів береться показник успішності з кожного навчального предмету (дисципліни), який вимірюється в балах. У рейтинг включаються всі студенти ВНЗ денної форми навчання, крім учнів, які набрали меншу кількість балів, ніж встановлена в навчальному закладі межа незадовільного навчання. Також позбавляються права на стипендію особи, які мають академічну заборгованість.

Кількість стипендій, що буде розподілена між студентами, визначається до початку підведення підсумків семестрового контролю. При цьому встановлюється однаковий для всіх курсів і спеціальностей (напрямів підготовки) ліміт стипендіатів, яким буде призначатися академічна стипендія. Цей показник встановлюється у відсотках від фактичної кількості студентів денної форми навчання, які навчаються за державним (регіональним) замовленням за станом на перше число місяця, наступного за датою закінчення сесії.

Студентам, які закрили сесію з оцінками 10-12 балів за дванадцятибальною або 5 балів за п’ятибальною шкалою нараховується підвищена стипендія, яка на 45,5% вище стандартної (мінімальної) академічної стипендії. При цьому, кількість стипендіатів, яким може призначатися академічна стипендія у підвищеному розмірі, з 2018 року було збільшено до 3%.

Також нагадуємо про Загальнонаціональний право​просвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО​!» який реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів.

Наша мета – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.

Ми не лише інформуємо громадян про їхні права, а й навчаємо їх, як ці права захищати. Ми даємо чіткі й зрозумілі поради, як діяти, коли твої права порушують. Ми доводимо, що держава може бути твоїм партнером, і встановлюємо рівність перед законом для кожного українця.

Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному. За детальною інформацією звертайтеся за номером: 0-800-213-103, або на сайті:  pravo.minjust.gov.ua

Нагадуємо, що Ви можете звернутися до нас в Сторожинецьке бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою м. Сторожинець, вул. Чернівецька 6а (будівля Сторожинецької районної ради) 4 поверх. Серед основних послуг: надання правової інформації, консультацій та роз’яснень,  доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції України, надання допомоги у забезпечені доступу до вторинної правової допомоги.

Прийом громадян здійснюється у робочі дні з 8.00-17.00 год. Поспілкуватися зі спеціалістами можна за допомогою Skypeзв’язку,просто внесіть до списку контактів електронне ім’я відділу: «Сторожинецьке бюро правової допомоги» або логін бюро «storozhynetske@legalaid.cv.ua» і за телефоном  2-28-99.

 

 

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.