Menu
ГУ Держпродспоживслужби інформує щодо протруювання насіння

ГУ Держпродспоживслужби інформує щодо протруювання насіння

By In Новини, Роз'яснення On 02.10.2019


Протруювання насіння є не тільки необхідним захистом сільськогосподарських культур від шкідників та хвороб, але і законодавчо обов’язковим.

Не протруєне насіння може спричиняти зниження врожаю сільськогосподарських культур до 50% .  Багато аграріїв купують готове протруєне насіння до висіву, але є і такі, які воліють підготувати  його власноруч знаючи своє поле та шкідливі організми на ньому.  У першу чергу всіх хвилює захист сільськогосподарських культур від хвороб (кориневі гнилі, летюча сажка і т.д) . Адже більше 50%  хвороб передаються з насінням та й  грунти  також заражені інфекціями і  сіючи здорове не протруєне насіння можна отримати хворі посіви. Тому фунгіцидний захист насіння перед висівом є важливим профілактичним заходом. Але не варто забувати про шкідників, які пошкоджують не тільки насіння, але і сходи сільськогосподарських культур,  про зміни клімату за останні роки.      Враховуючи дані фактори найкращий захист насіння фунгіцидно – інсектицидний.

Насіння протруюють за 1-2 тижні до посіву, або перед посівом. При протруєнні слід домагатися  рівномірного покривання насіння робочим розчином, про що свідчить барвник, що входить до складу протруйника. Зниження норми протруйника на 10 % призводить до зменшення його ефективності на 20 %.

На одну тону насіння необхідно використати 10 літрів робочого розчину. Робочий розчин складається з норми препарату та води, (вода має бути чистою). При протруєнні насіння  просимо Вас використовувати препарати, які  дозволені « Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

УВАГА!!! При протруєні насіння суворо дотримуйтеся техніки безпеки.     На  ринку  є багато підроблених препаратів, тому необхідно купувати їх в  магазинах де є ліцензія на право торгівлі пестицидами та агрохімікатами, та відповідні сертифікати якості на препарати.

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.