Menu
ГУ Держпродспоживслужби інформує: Весняна боротьба з мишовидними гризунами

ГУ Держпродспоживслужби інформує: Весняна боротьба з мишовидними гризунами

By In Новини, Роз'яснення On 11.03.2019


Тепла зима сприятлива для розмноження мишоподібних гризунів на полях з озимими культурами, у садах, складських приміщеннях та присадибних ділянках.

За зиму гризуни зріджують посіви озимих зернових, ріпаку, багаторічних трав, особливо це видно навесні — серед зеленіючої маси виділяються «плішини». Особливу увагу треба звернути на ті поля, де з осені не проводилися ні профілактичні, ні винищувальні заходи захисту від мишовидних шкідників. В основу всіх заходів боротьби з гризунами покладені насамперед профілактичні заходи (мінімальні втрати зернових при збиранні урожаю, заробка пожнивних залишків, глибока оранка, утримання в чистоті приміщень, утилізація побутових відходів тощо), а вже опісля — винищувальні заходи.

Із винищувальних заходів насамперед завжди вибирають ті, яким властивий найменший негативний побічний вплив на оточуюче середовище, зокрема, застосування біологічних препаратів. Дія бактеріальних препаратів грунтується на штучному зараженні шкідливого організму патогенними бактеріями (мишиним тифом). Бактеріальні препарати не шкідливі для людей, теплокровних тварин, птиці, риб, оточуючого середовища, не викликають у гризунів настороженості.

Зокрема Бактородентицид ( 1 – 2,5 кг/га), смертельна доза для гризунів міститься в 0,3-0,5 г препарату. Загибель настає протягом  7-14 діб,при тому що для зараження здорового гризуна достатнньо простого контакту із вже хворим, що призводить до загибелі всієї колонії мишоподібних. Найбільша ефективність  біологічної принади досягається в холодну пору року, коли температура  повітря не перевищує +10 С. Виробництвом бактероденциду в області займається відділ біологічного методу  боротьби з шкідниками,хворобами рослин та бур ‘янами  ДУ « Чернівецька обласна фіто санітарна лабораторія».                            Використовують і хімічні препарати для боротьби з мишовидними гризунами, але треба пам’ятати, що використовувати можна тільки зареєстровані препарати згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» на 2018 рік.

Серед хімічних припаратів дозволені до застосування: Антимиша (2-3 пакетики на нору), Бромаркем (20-30гр/5м, або 2-4 брикети на купі), принада із 0,006% діючої речовини Ізоцин(0,3-6,0 кг/га), Капкан принада-№1 (зернова суміш-1,5-2,5кг/га,15г в нірку,парафінові брикети -1,5-2,5 кг/га, 1 -2 брикети в нору), Крисолов принада (1 -2 пакетики на нору), Мишолов, р.(виготовлення принади), Багіра (1,5-2,5 кг/га), Рат Кіллер Супер, ГП (5 – 10 кг/га), Щелкунчік, ПР, 10-25 г на 5 м,Шторм ( 1 брикет на нору) та ін.

При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої безпеки.

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.