Menu
Інформація про організацію та проведення Сторожинецькому районі всеукраїнського профілактичного заходу «Урок»

Інформація про організацію та проведення Сторожинецькому районі всеукраїнського профілактичного заходу «Урок»

By In Новини On 14.09.2018


З метою запобігання дитячої безпритульності та бездоглядності, правопорушень і злочинності серед дітей, виявлення дітей, які 1 вересня 2018 року без поважних причин не приступили до занять у загальноосвітніх навчальних закладах, професійно-технічних училищах, вищих навчальних закладах, усунення умов і причин, внаслідок яких діти не були охоплені навчанням, щорічно з початком нового навчального року на території Сторожинецького району проводиться Всеукраїнський рейд „Урок”.

У  Сторожинецькому районі функціонує програма “Запобігання дитячій бездоглядності  та захисту прав дитини в Сторожинецькому районі на 2016-2020 роки», яка передбачає організацію та проведення операції „Урок”.

В процесі проведення профілактичного рейду «Урок» в 2018 році службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з Сторожинецьким РЦСССДМ, інспектори ювенальної превенції Сторожинецького ВП ГУНП в Чернівецькій області, представниками виконавчих комітетів місцевих рад району, відділом у справах дітей Сторожинецької міської ради обстежено та проаналізовано стан і умови проживання, виховання дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, неблагополучних сімей, з метою виявлення таких, де існує загроза незалучення дітей до навчання у новому 2018-2019 навчальному році, а також усунення причин і умов даного явища. Всього впродовж липня-серпня обстежено 60 сімей, в яких проживають 183 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, з них 103 дітей шкільного віку.

Всім батькам надавались рекомендації, проводились профілактично-роз’яснювальні бесіди щодо покращення виконання батьківських обов’язків, забезпечення належних умов проживання, виховання та розвитку дітей, отримання дітьми повної загальної середньої освіти, роз’яснено щодо їх особистої відповідальності за неналежне виконання чи ухилення від виконання своїх батьківських обов’язків.

З метою підтримки соціально-незахищених категорій дітей та усунення причин незалучення до навчання дітей з підстав малозабезпеченості сім’ї, службою в рамках профілактичного рейду «Урок» з нагоди початку 2018-2019 навчального  року проведено благодійну акцію, в результаті якої дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах, надано 15 наборів шкільного приладдя для школярів 5-11 класів, на суму 2,360 грн., та 17 дитячих портфелів і канцтоварів, отриманих від служби у справах дітей Чернівецької обласної державної адміністрації.

Служба у справах дітей спільно з РЦСССДМ бере участь у  загальношкільних зборах навчальних закладів району для проведення профілактично-роз’яснювальної роботи з батьками учнів з метою запобігання бродяжництва, жебрацтва, безпритульності та бездоглядності, невідвідування дітьми навчальних закладів без поважних причин.

Крім того, працівниками служби у справах дітей, працівниками Сторожинецького РЦСССДМ 2 сім’ям надана гуманітарна допомога (вживаний одяг та взуття), яка була зібрана завчасно.

В ході проведення рейду „Урок” в населених пунктах району станом на 03.09.2018 року всього виявлено 9 дітей, які не приступили до навчання: 2 дітей з причин неналежного виконання батьками своїх батьківських обов’язків; 2 дітей вилучено з сім’ї у зв’язку з неналежним виконання матір’ю своїх батьківських обов’язків на підставі рішення виконкому Верхньопетровецької сільської ради від 31.08.2018 року №28 та влаштовані в притулок для дітей ССД  Чернівецької ОДА; 1 дитина виїхала за кордон; 4 дітей вирішували питання щодо визначення нового місця навчання. З батьками службою у справах дітей ювенальною превенцією Строжинецького ВП ГУНП проведено профілактично-роз’яснювальну бесіду щодо залучення дітей до навчання, забезпечення отримання ними повної загальної середньої освіти, надано рекомендації щодо правильного вирішення даного питання.  

З метою надання адресної допомоги у підготовці до нового 2018-2019 навчального року, в т.ч. забезпечення гуманітарною допомогою (речами, канцтоварами тощо) службою у справах дітей Сторожинецької райдержадміністрації надіслано відповідне клопотання до органів опіки та піклування району по місцю проживання дітей.

Відтак  станом на 06.09.2018 року 5 дітей влаштовано на навчання, з них 2 по місцю знаходження ОКМУ «Обласний дитячий протитуберкульозний санаторій “Садгора” м. Чернівці».

На даний час працівниками служби у справах дітей районної державної адміністрації продовжується  проводитись профілактична робота з батьками та їх дітьми з метою усунення умов та причин даного явища.


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.