Menu
Інформація про роботу архівного відділу районної державної адміністрації за 2020 рік

Інформація про роботу архівного відділу районної державної адміністрації за 2020 рік

By In Новини On 24.12.2020


Як інформують у архівному відділі районної державної адміністрації, відділ працює за усіма основними напрямками архівної діяльності від забезпечення збереженості документів, поповнення Національного архівного фонду, зміцнення матеріально-технічної бази до популяризації архівних документів та всебічного використання їх інформації. В архівосховищах  сконцентровано безцінні скарби історії та культури, невичерпні джерела людської пам’яті.

Але й сам по собі  архів має  свій родовід, свою історію,  в якій цікава кожна сторінка, бо діяльність архіву це, насамперед, безкорислива, натхненна праця архівістів –  людей, що зробили свій вибір , присвятивши себе справі збереження, збирання та використання архівних документів, кожен з яких  рано чи пізно знайде  своє місце в історичній монографії, документальному збірнику, в журнальній статті чи газетній публікації.

В архівному відділі районної державної адміністрації зосереджені документи установ, підприємств і організацій, що існували на Підгір’ї з 1944 року.

Матеріали радянського періоду (1944-1991 років) представлені у фондах рад депутатів трудящих (народних депутатів), їх виконкомів, а також управлінь та відділів, підприємств промисловості, сільського господарства, транспорту, торгівлі, постачання та побутового обслуговування населення, закладів науки, освіти, культури, соціального забезпечення та інші. Їх документи є цінним історичним матеріалом для вивчення історії району. Особливу цінність мають ті, що містять дані про націоналізацію землі, промислових підприємств, а також про колективізацію сільського господарства, створення нових підприємств, розвиток освіти, культури.

Документи періоду незалежності (починаючи з 1991 року) зберігаються у фондах органів управління, підприємств промисловості та інших.

На цей час в нашому відділі є 257 фондів, які містять 42093 справ.

Значну увагу приділяємо інформаційній діяльності. Архівні документи в установленому порядку видаємо користувачам, дослідникам, яких в нас працювало 10 осіб. Беремо участь у процесах соціально-правового захисту громадян. Впродовж  2020 року   надійшло  від  громадян, установ  та  організацій всього 1520 запитів, з них на особистому прийомі 1305 запитів, на всі звернення дана письмова відповідь.   Для приймання документів потрібно додаткове приміщення. (Архівосховище заповнено на  99,9%.)

Про зберігання документів підприємства незалежно від форми власності


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.