Menu
Інформація про стан підготовки дитячих закладів району до сезону оздоровлення та відпочинку влітку 2018 року

Інформація про стан підготовки дитячих закладів району до сезону оздоровлення та відпочинку влітку 2018 року

By In Новини On 07.06.2018


За інформацією Сторожинецького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, на виконання Законів України «Про літнє оздоровлення та відпочинок дітей», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», розпорядження Сторожинецької районної державної адміністрації від  травня 2018 року № «Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році», Сторожинецьким районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області спільно з Сторожинецьким районним відділом лабораторних досліджень Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» проведено роботу щодо забезпечення санітарно-епідеміологічного нагляду за своєчасним виконанням вимог санітарного законодавства та проведення необхідного комплексу лабораторно-інструментальних досліджень в літню оздоровчу кампанію 2018 року.

Головним завданням Держпродспоживслужби є нагляд та контроль за заходами спрямованими на попередження спалахів гострих інфекційних хвороб і харчових отруєнь в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Щороку в Україні, в тому числі і в нашій області реєструються спалахи серед дітей організованих колективів, частина з них в дитячих оздоровчих закладах. За результатами аналізу цих спалахів встановлено, що основними причинами їх виникнення були: неякісні питна вода і продукти харчування, порушення технології приготування страв, порушення термінів зберігання харчових продуктів, дезінфекційного режиму, наявність хворих або носіїв серед працівників харчоблоку, неможливість дотримання особистої гігієни,.

Значну роль у виникненні спалахів відігравали виробники та постачальники продуктів харчування, які не виконували вимоги санітарного законодавства.

Згідно Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» позаміський заклад оздоровлення та відпочинку належить до дитячих закладів оздоровлення.  Відповідно до встановлених Постановою КМУ від 30.11.2011 № 1405 критеріїв, позаміський заклад оздоровлення та відпочинку належить до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику, тому планові заходи державного нагляду (контролю) за діяльністю цих закладів здійснюються не частіше ніж один раз на рік.

З метою більш ефективного регулярного нагляду щодо профілактики виникнення інфекційних захворювань, особливо кишкової групи, харчових отруєнь, контроль за якістю питної води, якістю продуктів харчування, дезінфекційного режиму, позапланові обстеження будуть проводитись за зверненнями керівників закладів.

Прийомка позаміських закладів оздоровлення та відпочинку здійснюється спеціалістами Сторожинецткого районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області в складі комісії. Перевіряється дотримання вимог Державних санітарних правил і норм “Улаштування, утримання і організація режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів” ДСанПіН 5.5.5.23-99 та складається відповідний «Акт прийомки дитячого оздоровчого табору».

Основними питаннями діяльності оздоровчого закладу є організація харчування, а саме: наявність централізованих джерел водопостачання і каналізації; забезпеченість харчоблоку інвентарем, обладнанням, посудом; умови для зберігання харчових продуктів;  готовність холодового та технологічного обладнання. В зв’язку з цим, відділом державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Сторожинецького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, з метою створення безпечних умов для перебування дітей, що відповідають вимогам санітарних норм надано перелік обов’язкових умов для прийняття стаціонарного оздоровчого закладу в експлуатацію   (вимоги санітарного законодавства) у травні 2018 року.

Важливим питанням готовності закладу є виконання вимог планів–завдань Держпродспоживслужби, сформованих за результатами обстежень в оздоровчому сезоні минулого року, які були направлені всім керівникам оздоровчих закладів на початку квітня поточного року.

З метою своєчасного початку діяльності дитячих закладів оздоровлення, враховуючи терміни проведення лабораторних досліджень та час необхідний для проведення профілактичних та протиепідемічних заходів, в разі невідповідності води гігієнічним вимогам, керівникам закладів оздоровлення повідомлено про завчасне подання заяв до Сторожинецького районного відділу лабораторних досліджень державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» для проведення лабораторних досліджень.

Влітку поточного року в районі планується робота 3 дитячих закладів оздоровлення:

1.Дитячий позашкільний оздоровчо-виховний заклад «Лунка» смт.Красноїльськ – 165 місць, департамент освіти і науки молоді та спорту Чернівецької ОДА – початок І зміни 01.06.2018р. (прийомка 23.05.2018);

2.Дитячий пансіонат «Вербиченька» с.Давидівка – 420 місць, Державне підприємство Сторожинецький лісокомбінат та обласний комітет працівників профспілки працівників лісових галузей у Чернівецькій області – початок І зміни 21.06.2018р. (прийомка 15.06.2018);

3.Приватне підприємство «Буковинське орлятко» с.Глибочок – 280 місць – початок І зміни 17.06.2018р. (прийомка 14.06.2018).

Протягом оздоровчої кампанії планується оздоровлення та відпочинок близько 2105 дітей.

Станом на 30 травня поточного року, в ході підготовки дитячих закладів оздоровлення до оздоровчої кампанії 2018 року фахівцями відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства проведено 1 позапланове санітарно-епідеміологічне обстеження (18.05.2018р. дитячий позашкільний  оздоровчо-виховний заклад «Лунка» смт.Красноїльськ) щодо дотримання вимог чинного санітарного законодавства за зверненнями керівника оздоровчого закладу. Згідно акту позапланового обстеження на адресу керівника вищевказаного оздоровчого закладу направлено письмово рекомендаційний лист для усунення виявлених недоліків.

Крім цього, передбачено санітарно-епідеміологічне обстеження 01.06.2018 приватного підприємства «Буковинське орлятко» с.Глибочок, 05.06.2018 дитячого пансіонату «Вербиченька» с.Давидівка.

23 травня цього року фахівцями Сторожинецького районного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області у складі комісії Депепартаменту освіти та науки Чернівецької обласної державної адміністрації  прийнято участь у прийомці дитячого позашкільного  оздоровчо-виховного закладу «Лунка» смт.Красноїльськ.

Згідно плану роботи Сторожинецького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області підготовлено довідку і проект рішення на колегію Райдержадміністрації (30.05.2018) «Про стан підготовки дитячих закладів району до сезону оздоровлення та відпочинку влітку 2018 року».

За інформацією директора Сторожинецької райпрофдезінфекції керівниками оздоровчих закладів «Лунка», «Вербиченька», «Буковинське орлятко» заключено угоди на надання послуг по проведенню дезінсекції та дератизації приміщень та дезінфекції джерел питного водопостачання. Дератизацію та дезінсекцію проведено в складських приміщеннях, спальних корпусах, їдальнях та допоміжних приміщеннях загальною площею понад 5000 м2, продезінфіковано воду в 5-ти криницях 3-х локальних водопроводів.

Проведені лабораторні дослідження питної води за мікробіологічними (4 проби, без відхилень) та фізико-хімічними показниками (4 проби, без відхилень): «Вербиченька» с.Давидівка – 1 проба, «Лунка» смт.Красноїльськ – 3 проби.

Спеціалістами Сторожинецького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області під час позапланових обстежень та прийомки оздоровчо-виховних закладів проводилась консультативна робота щодо заходів, які необхідно здійснювати для запобігання виникнення інфекційних захворювань і харчових отруєнь у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.