Menu
Інформація про стан зареєстрованого ринку праці Сторожинецького району за І півріччя 2019 року

Інформація про стан зареєстрованого ринку праці Сторожинецького району за І півріччя 2019 року

By In Звіти, Новини On 15.07.2019


Як інформує Сторожинецька районна філія Чернівецького обласного центру зайнятості, впродовж  І півріччя 2019  року  1327 жителів району скористався соціальними  послугами  служби зайнятості,  з них кількість осіб, що мали статус безробітного залишилась майже на рівні минулого року та склала 510 осіб.

Також, послугами районної служби зайнятості щодо пошуку роботи скористалося 930 осіб без надання статусу безробітного.

У звітному періоді за сприяння служби зайнятості району працевлаштовано 583 особи. При цьому 75% або 438 осіб з них працевлаштовано службою до набуття статусу безробітного, що на 5.0 відсоткових пункти більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Із загальної чисельності, за направленням служби зайнятості, працевлаштовано 116  осіб, які мали додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

На нові робочі місця із здійсненням компенсації витрат роботодавцю у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 18 безробітних, у тому числі 3 особи з числа недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці та 2 особи, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності.

З метою забезпечення професійно – кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців у січні-червні 2019 року за сприяння служби зайнятості 83 безробітних проходило професійне навчання. Рівень працевлаштування безробітних після закінчення профнавчання  склав 96,0%.

Професії, які здобули та здобувають безробітні, є: продавець продовольчих товарів, пекар, тістороб, формувальник тіста, каменотес, бетоняр, формувальник виробів будівельної кераміки та ін. Також, безробітні підвищували кваліфікацію за програмами «Особливості ведення робіт на лісокультурних (лісогосподарських) роботах», «Ефективність ведення підприємницької діяльності» .

Протягом січня-червня 2019 року кількість осіб, охоплених профорієнтаційними послугами становила 2797 осіб, у т.ч. 787  осіб, які мали статус зареєстрованого безробітного. Також профорієнтаційними послугами було охоплено 781 особу, що навчається у навчальних закладах різних типів, з них учні загальноосвітніх шкіл становили 781 особа.

У громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 84 особи, з яких 46 осіб прийняли участь в громадських роботах за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та Сторожинецької об’єднаної територіальної громади. Найбільш поширені види громадських та тимчасових робіт: благоустрій території, інформування населення про порядок надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, екологічний захист навколишнього середовища та допомога сім’ям учасників АТО в вирішенні побутових справ.

Кількість роботодавців, які співпрацювали з районною філією Чернівецького обласного центру зайнятості, склала 219 одиниць, що на 37,0% більше, ніж у аналогічному періоді 2018 року.

Кількість вакансій у базі даних  районної служби зайнятості у І півріччі 2019 року становила 617 одиниць проти 417 в аналогічному періоді минулого року, з яких  укомплектовано 567 вакансій або 91,9%.

Станом на 1 липня 2019 року кількість зареєстрованих безробітних в районній службі зайнятості становила 510 осіб, з них 250 жінки (49%),  123 особи (24%) – молодь у віці до 35 років, 334 безробітних (66%) – особи, які проживають у сільській місцевості, 204 особи, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. На початок липня 2019 року 394 особи отримували допомогу по безробіттю, середній розмір якої  становив 2535 грн. Кількість вакансій, поданих роботодавцями до районної служби зайнятості, станом на 1 липня 2019 року, становила 36 одиниць. У середньому на 1 вакансію претендували 14 безробітних.  Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив 4549 грн.

За видами економічної діяльності: більшість вакансій налічується в закладах освіти (12%), на підприємствах переробної промисловості (17,5%), в закладах харчування (17,3%), підприємствах оптової та роздрібної торгівлі (14,9%), охорони здоров’я (6%).

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (14,4%), фахівців (13,8%), професіоналів (7,5%), кваліфікованих робітників з інструментом (19,3%), працівників сфери торгівлі та послуг (17,5%), робітників найпростіших професій (15,5%).

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.