Menu
Інформація про використання водних об’єктів на території району

Інформація про використання водних об’єктів на території району

By In Агропромисловий комплекс району, Новини On 07.06.2018


Як інформує відділ агропромислового розвитку районної державної адміністрації, з метою збільшення надходжень до місцевих бюджетів, в районі потребують переукладання договори оренди на водні об’єкти (їх частини) відповідно до вимог чинного законодавства.

Більшість договорів оренди  заключені у 2004-2008 роках. Нормативна-грошова оцінка, яка вказана у даних договорах є застарілою та потребує оновлення згідно методичних розрахунків станом на 01.01.2018 року.

Важливим етапом при виготовленні нормативно-грошової оцінки для переукладання договорів оренди водного фонду за межами населеного пункту є присвоєння земельним ділянкам під водними об’єктами в першу чергу кадастрових номерів. Кадастрові номера земельним ділянкам присвоюються на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж. Витяг з державного земельного кадастру є складовою технічної документації з нормативно-грошової оцінки земель водного фонду за межами населеного пункту.

Технічна документація по нормативно-грошовій оцінці земель водного фонду за межами населеного пункту підлягає державній землевпорядній експертизі та затвердженню на сесії районної ради.

Основним проблемним питанням при виготовленні вищезазначеної документації є відсутність фінансування на даний вид робіт.

Станом на 01 березня 2018 року відділом агропромислового розвитку Сторожинецької РДА підготовлено зведену інформацію про кількість водних об’єктів (їх частин) та гідротехнічних споруд на території населених пунктів Сторожинецького району Чернівецької області.

В результаті чого визначено, що на території району діючими є 56 договорів оренди, 15 ставків не надані в користування, на 5 ставків виготовлено державний акт на право власності. Також на території району є водні об’єкти, що використовуються як пожежні водоймища та не підлягають передачі в оренду.

За 2017 рік до бюджету надійшло 288,60 тис. грн. за користування водними об’єктами (юридичні особи – 100,04 тис. грн., фізичні – 188,56 тис. грн.)

Крім цього, місцевим радам Сторожинецького району були надіслані рекомендаційні листи щодо приведення діючих договорів оренди у відповідність до статті 288 Податкового Кодексу України, згідно якої орендна плата не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території.

Щодо нового надання земельних ділянок в оренду під водними об’єктами (їх частинами) потрібно врахувати, що водні об’єкти надаються у користування за договором оренди земель водного фонду на земельних торгах у комплексі із земельною ділянкою. Для набуття права оренди водного об’єкта (водного простору) орендар земель водного фонду, звертається із заявою до Департаменту екології та туризму Чернівецької обласної державної адміністрації та надає наступні документи. Станом на сьогоднішній час не проведено жодного аукціону щодо нового відведення цих земель.

Також потрібно в подальшому враховувати той факт, що договори оренди мають бути заключені відповідно до Типового договору оренди водних об’єктів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.2013 року № 420. У договорі оренди водного об’єкта визначаються зобов’язання щодо здійснення заходів з охорони та поліпшення екологічного стану водного об’єкта, експлуатації водосховищ та ставків, а також необхідність оформлення прав користування гідротехнічними спорудами.

Відділом агропромислового розвитку районної державної адміністрації була проведена робота щодо надання методичної допомоги та роз’яснень місцевим радам для покращення даного напрямку роботи у повному обсязі.

У зв’язку із відсутністю фінансування для забезпечення виготовлення необхідної землевпорядної та оціночної документації переукладання договорів оренди на водні об’єкти (їх частини) не проводиться.

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.