Menu
Із 1 січня 2020 р. набув чинності Закон щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів

Із 1 січня 2020 р. набув чинності Закон щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів

By In Новини On 10.01.2020


Із 1 січня 2020 р. набув чинності Закон щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів.

Зокрема, Законом №2754-VIII від 11.07.2019 передбачаються:

– зелені номерні знаки для електромобілів;

– нові дорожні знаки “Для електромобілів”, “Крім електромобілів” та “Станція зарядки електромобілів” та маркування місць для паркування, зарядки;

– штраф за зупинку чи стоянку авто на місці для електромобілів, а також за створення перешкод водіям електрокарів у зупинці або парковці.

«Все це означає, що електромобільна спільнота отримала додаткові легальні інструменти для захисту своїх прав та для збільшення кількості еко-автівок в Україні», – прокоментував Олексій Рябчин, заступник Міністра енергетики та захисту довкілля України, на своїй сторінці у Facebook.

За даними маркетингового агентства «IRS Group», станом на кінець листопада 2019 р. в Україні нараховується понад 34 тис. електромобілів та гібридів, з яких – більше 17 тис. електрокарів. Для порівняння ще у 2015 р. в країні було зареєстровано лише близько 500 таких екологічних авто.

Варто зауважити, що розвиток електротранспорту сприяє заміщенню імпортних нафтопродуктів, зменшенню забруднення довкілля, скороченню шкідливих викидів.

«Кожен електромобіль, який вводиться в експлуатацію, – це мінус одне авто з двигуном внутрішнього згорання, тобто мінус одне джерело реального забруднення повітря, яким вже дихаємо ми всі», – зауважив О. Рябчин.

Текст законопроекту: https://zakon.rada.gov.ua/laws/main/2754-VIII

 

Сайт Держенергоефективності України


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.