Menu
Легалізація праці: роботодавці Буковини повідомили фіскальну службу про працевлаштування більше 13,7 тис найманих осіб

Легалізація праці: роботодавці Буковини повідомили фіскальну службу про працевлаштування більше 13,7 тис найманих осіб

By In Новини, Роз'яснення On 24.07.2019


Одним із пріоритетних напрямків діяльності управління податків та зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Чернівецькій області залишається легалізація трудової зайнятості. Відтак, у першому півріччі роботодавці області подали до територіальної фіскальної служби 8279 повідомлень про прийняття на роботу 13787 найманих працівників – повідомляють у відомстві.

Такий показник – це підсумок роботи фахівців відомства, які на постійній основі проводять системну роз’яснювальну роботу, контрольно-перевірочні заходи та беруть участь у роботі міжвідомчих робочих груп щодо легалізації найманої праці в регіоні.

Також, з початку року за підсумками проведеного комплексу заходів в області, до державної реєстрації залучено 3176 громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність без реєстрації фізичної особи-підприємця.

Крім того, проведено 32 перевірки бізнесменів щодо дотримання норм чинного законодавства під час нарахування та виплати заробітної плати. За їх результатами донараховано 4,5 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, 43,2 тис. грн. – єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та 642,5 тис. грн. військового збору.

Ще  працівниками управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Чернівецькій області проведено 88 контрольно-перевірочних заходів з питань виявлення нелегальної робочої сили та виплати зарплати в конвертах. З них, у 26  виявлено порушення та встановлено 133 неоформлених найманих осіб.

Нагадаємо: відповідно до ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. № 413.

Новини ДФС


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.