Menu
Легальна зарплата – запорука соціального захисту сьогодні та забезпеченої старості в майбутньому

Легальна зарплата – запорука соціального захисту сьогодні та забезпеченої старості в майбутньому

By In Новини On 04.02.2019


Своєчасна та у повному обсязі сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і забезпечення працівників заробітною платою, не меншою за встановлену законодавством мінімальну, – обов’язок і справа ділового сумління кожного роботодавця. Саме ці чинники є запорукою соціального захисту й пенсійних перспектив найманих працівників, відповідальність за яких має усвідомлювати кожен керівник, який будує трудові відносини на засадах чесності й порядності.

На жаль, чимало роботодавців ігнорують гарантований державою рівень мінімальної заробітної плати, оформляючи неповну зайнятість працівників, мінімізуючи заробітки або ж взагалі не декларуючи оплату їхньої праці.

Громадяни мають усвідомлювати, що згода отримувати зарплату “в конверті” позбавляє їх соціального захисту, адже обов’язковими умовами отримання соціальних виплат впродовж трудової діяльності та гідних пенсій у майбутньому є офіційно задекларована заробітна плата і набутий страховий стаж.

Відповідно до чинного законодавства, до страхового стажу при виході на пенсію зараховуються тільки ті періоди, за які нараховувалась заробітна плата та за які повністю сплачено страховий (єдиний) внесок у розмірі, не меншому за встановлений законом мінімальний (з 01.01.2019 – 918,06 грн. (4173 грн.*22%). Слід зазначити, що періоди, за які роботодавець або самозайнята особа не сплатили обов’язкового єдиного внеску і накопичили заборгованість, до страхового стажу не зараховуються.

Отож, шановні громадяни! Дбайте про своє майбутнє вже сьогодні, не позбавляйте себе гідних пенсійних перспектив, погоджуючись на приховані «в конвертах» заробітки. Оманливе враження сьогоднішнього фінансового благополуччя наражає на ризик опинитися на старості літ у злиднях.

 


About the Author

Admin 2

Comments are closed here.