Menu
“Маємо великі перспективи”

“Маємо великі перспективи”

By In Аналітика та публікації, Газета «Рідний край», Новини On 19.08.2011


Минуло сто днів з моменту призначення на посаду голови райдержадміністрації Ф.К.Федоровича. Цей час, як правило, є своєрідним випробувальним стартом на таких відповідальних посадах і багато в чому визначає подальший напрямок роботи. Наскільки успішним вважає для себе цей термін сам очільник виконавчої влади у районі, йдеться у розмові з Францом Карловичем.


– Насамперед: чи співпали ваші сподівання щодо можливості реалізації намічених планів з об’єктивною реальністю?

Ф. К. ФЕДОРОВИЧ: – Скоріш всього, так. Адже стан справ на Сторожинеччині мені був відомий, можливості – також. Звичайно ж, є своя специфіка, пріорітети розвитку тих чи інших галузей, але загалом інтуїція та досвід не підвели. Головний потенціал вбачаю в людях. У нас, на Підгір’ї, вони – працьовиті, ініціативні, активні. У стадії завершення і формування команди, на яку покладено особливі надії. Але головним показником роботи виконавчої гілки влади в районі, яку довірили очолити, є економічні показники, конкретні справи у всіх галузях господарювання.

– Тож, яких успіхів в галузі економіки вдалося досягти?

Ф. К. ФЕДОРОВИЧ: – Спостерігається ріст темпів виробництва у сфері промисловості. Протягом поточного року виготовлено товарної продукції в діючих цінах на загальну суму понад 47 млн. грн., що до відповідного періоду минулого року становить 120%. За січень-червень обсяг реалізованої промислової продукції склав 51 млн. грн. (127,8% до відповідного періоду 2010 року). Вживались заходи щодо покращення фінансово-еконо-мічного стану промислових під-приємств. Так, з метою забезпечення лісосировиною ВАТ «Красноїльський ДОК» у червні було підписано меморандум про співробітництво між Сторожинецькою районною державною адміністрацією, ДП «Сторожинецький лісгосп» та ВАТ «Красноїльський ДОК», на основі якого укладено договір про поставку сировини для “Красноїльського ДОКу”. Постійне постачання сировини забезпечить стабільну роботу підприємства, ріст обсягів виробництва, своєчасність виплати заробітної плати, надходження до бюджетів та Пенсійного фонду.

У найближчій перспективі, з урахуванням проведення в Україні Євро-2012, заплановано відкриття в смт. Красноїльськ міжнародного пункту пропуску. Розпочато роботу щодо виготовлення документації, необхідної для реалізації проекту, на ці цілі з обласного бюджету вже виділено 434 тис. грн.

Розпочато ремонтні роботи доріг комунальної власності в населених пунктах району. Сума коштів, виділених з державного бюджету на проведення цих робіт, становить 4,2 млн. грн. Проведена підготовча робота щодо віднов- лення мосту в с. Їжівці. Цей об’єкт визначено одним з першочергових на рівні області, кошти на його будівництво передбачені у державному бюджеті.

Поновлено документацію на будівництво підвідного газопроводу в напрямку с. Ропча та с. Буденець. На цей час проведено експертизу проекту.

– Зрозуміло, що головним чином все залежить від наповнення бюджету. Чи все гаразд у цій сфері?

Ф. К. Федорович: – Як на перший погляд, то підстав для хвилювання немає, хоч пошук резервів триває постійно. А загалом за травень – липень 25 місцевих бюджетів виконали план надходження платежів більш, ніж на 105 відсотків. До бюджету району мобілізовано 7083,8 тис. грн. при плані 6823,5 тис. Зменшився податковий борг до місцевих бюджетів, що відповідає 216,2 тис. грн. Видатки місцевих бюджетів склали 85558,3 тис. грн. Основна частина коштів загального фонду у звітному періоді використана на утримання установ соціально-культурної сфери – 49025,2 тис. грн., що складає 57,3 відсотка всіх видатків. На освіту – 35547,7 тис.грн.; охорону здоров’я – 10088,2тис. грн.; розвиток культури і мистецтва – 3279,9 тис. грн.; фізкультури і спорту – 0,3 тис. грн.; засобів масової інформації – 109,1 тис. грн.

З державного бюджету отримано дотації вирівнювання в сумі 13784,4 тис. грн., субвенцій 9018,5 тис. грн. У повному обсязі забезпечено виплату заробітної плати, відпускних та матеріальної допомоги на оздоровлення працівникам бюджетної сфери, відсутня заборгованість за послуги теплоенерг онос і ї в бюджетних установ.

– Наш район традиційно вважався аграрним. Чи вдалося здійснити якісь конкретні заходи на шляху до відновлення колишнього рівня в галузі сільського господарства?

Ф. К. ФЕДОРОВИЧ: – Звичайно ж, за будь-яких обставин сільські виробники зберігають цей статус. Навіть за відсутності коликтивних формувань трударі виробляють продукцію тваринництва і рослинництва, реалізують її, наповнюють ринок. Завжди підтримуватиму таких людей. Але потрібно впроваджувати нові, сучасні форми господарювання, зробити все, щоб “запрацювала” земля – головне наше багатство. Це – велика перспектива. Але є зрушення і за цих три з лишком місяці. Проведено значну роботу з додаткового залучення группою компаній «Мрія» до обробітку землі, зокрема: 120 га – у Буденці, 240 га- у Слободі-Комарівцях, 350 га – у Панці, 240 га – у Старій Жадові. Вже проведено посів озимого ріпаку на площі 600 га під урожай 2012 року. Інвестиційними компаніями залучено до обробітку 4670 га земель, що є найбільшим ипоказником за останні роки. У селі Панка введено в експлуатацію 6 приміщень для вирощування 34 тис. голів індиків TOB «УПГ-Панка», що дало змогу додатково виробити в першому півріччі 445 тонн м’яса. В червні-липні проведено посадку чергової партії молодняка птиці на відгодівлю в кількості 25 тисяч штук. Проводиться робота зі створення цеху забою птиці.

У порівняні з минулим роком, на 1443 голови збільшилось поголів’я овець створено дві племінні вівцеферми у Ропчі та Красноїльську. Розроблено та погоджено інвестиційний проект  Розвиток молочної галузі на Буковині», який передбачає співфінансування Міжнародної Благодійної Організації «Добробут громад», Чернівецької обласної та Сторожинецької районної адміністрацій у будівництві  молокопереробного підприємства на кооперативних засадах. Загальна вартість проекту складає 2,8 млн. грн. У липні розпочато будівельно-монтажні роботи. До кінця року є наміри ввести молокозавод в експлуатацію.

У червні був підписаний меморандум про співпрацю у напрямку виробництва та переробки тваринницької продукції між Міжнародною Благодійною Організацією «Добробут громад» та обласними і районними гілками влади.

– Згідно з офіційними даними, на освітянську галузь за травень-липень направлено 41,5% усіх видатків. Що за цією цифрою?

Ф. К. ФЕДОРОВИЧ: – У районі функціонують 80 навчальних закладів (дошкільних – 25, загаль-ноосвітніх – 51, позашкільних – 4), в яких у минулому навчальному році навчались і виховувались понад 15 тисяч осіб. Щорічно зростають обсяги асигнувань на утримання галузі. В 2011 році на розвиток освіти передбачено 122,8 млн. грн. Для задоволення потреб батьків дошкільної освіти здійснено реконструкцію класних кімнат під дошкільні групи у Ропчанській ЗОШ І-ІІІ ступенів, це дасть змогу додатково охопити на 45 дітей. Після введення в експлуатацію нової Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів буде відкрито ще 2 групи у сільському ДНЗ.

Найближчим часом буде відкрито дошкільну групу у Чудейській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 (приміщення колишньої Чудейської школи-інтернат). Проводиться добудова приміщень для 2-х групп в існуючому ДНЗ с. Чудей. Придбані приміщення у селах Снячів та Стара Жадова, де після реконструкції будуть діяти ДНЗ. До 1 вересня буде завершено будівництво Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів та до 1 жовтня 2011 року – спортивного залу у Зруб-Комарівській ЗОШ І-ІІ ступенів.

Продовжується будівництво другої черги Красноїльської гімназії та Зруб-Давидівської ЗОШ, реконструкція приміщення Спаської ЗОШ І-ІІ ступенів.

Ведеться будівництво автономних газових котелень у Сторожинецькому ліцеї, гімназії та ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Поточні ремонти різної складності виконані у всіх закладах освіти району на загальну суму 2 млн. 115 тис. грн.

Заклади забезпечені вугіллям на 100% (2500 т.) та дровами – на 78% (3520 м3). У 48 пришкільних оздоровчих таборах з денним перебуванням відпочивали 7418 дітей (61% від учнівського контингенту). Проведені необхідні тендерні процедури щодо закупівлі шкільного автобуса за кошти районного бюджету, вирішено питання придбання ще 3-х за кошти, що надійшли від об’єднання енергетичних підприємств “Галузевий резевно-інвестиційний фонд розвитку енергетики”.

– У полі зору виконавчої влади – розвиток усіх сфер життя. Що можете  сказати про інші галузі?

Ф. К. ФЕДОРОВИЧ: – Ще з перших днів на посаді поставив мету вивчити стан справ безпосередньо на місцях. З цією метою були організовані виїзні прийоми у населених пунктах району, під час яких не тільки зустрічався з жителями, а й побував безпосередньо на виробничих підрозділах, в установах, колективах.

Особливо відрадно, що, як у освітянській сфері, чимало успіхів – у галузі  хорони здоров’я. Завершено реалізацію Загальнодержавної програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засаді сімейної медицини, затвердженої Законом України від 22 січня 2010 року №1841-VІ, постанови Кабінету міністрів України від 17 лютого 2010 року №208 “Деякі питання удосконалення системи охорони здоров’я”.

Вже у поточному році завершено реконструкцію та капітальний ремонт ФАПу у Банилові-Підгірному на хуторі Поляни, завершено реорганізацію Михальчанської СДЛ з створенням пункту швидкої медичної допомоги, проведено ремонт фасаду Красноїльської селищної лікарні, відремонтовано 3-й поверх райполіклініки, розроблено проектну документацію на реконструкцію ФАПу Череші.

У районі розроблено програму розвитку пунктів швидкої медичної допомоги, які, крім Михальчі, мають бути відкриті в Старій Жадові, Верхніх Петрівцях,

Бобівцях та Банилові-Підгірномуц. Відрадно, що зростає рівень культури, триває пошук нових сучасних форм у цій галузі.

Започатковано проведення районних свят «Вишиванка Підгір’я» та «Красноїльська полонина». Проводиться робота з відродження народних свят, звичаїв та обрядів. Зокрема, підтримується традиція проведення фольклорних свят у с.Снячів «Ой, на Івана, ой, на Купала» та у с. Тисовець -«Петричера». Проведено огляд-конкурс творчих колективів району, присвячений 20-й річниці Незалежності України, переможці будуть брати участь у святковому концерті до Дня незалежності України.

У бібліотеках району реалізовано програму «Бібліоміст»,завезено комп’ютерну техніку, підключено до всесвітньої мережі «Інтернет». У програмі взяли участь бібліотеки-філії сіл Панка, Кам’яна, Великий Кучурів, смт.Красноїльськ, районна дитяча бібліотека та центральна района бібліотека.

Ілюстрацією діяльності виконавчої гілки влади є і такі факти.

За 3 останні місяці 2011 року підготовлено 367 пакетів документів і подано для присвоєння Почесного звання України “Мати-героїня”. У цьому році Указом Президента України присвоєно почесне звання “Мати – героїня” 61 жінці нашого району. Під час літньої оздоровчої компанії 2011 року направлено на оздоровлення в стаціонарні табори всіма установами та організаціями 420 дітей району, у минулому році 389. В МДЦ “Артек” з початку року відправлено 10 дітей, а в ДП “УДЦ “Молода гвардія” (м. Одеса) – 6. Активно розпочала роботу районна федерація футболу. Вперше у змаганнях чемпіонату району з футболу бере участь 19 команд. Успішно виступила ФК “Підгір’я” у змаганнях на кубок області з футболу, вона – учасник фінальної гри. Цього року вперше проведено змагання на кубок району серед сільських команд, володарем якого стала команда ФК смт. Красноїльськ.

– І, звичайно, краянам буде цікаво дізнатись, вирішення яких проблем на порядку денному. Що у планах?

Ф. К. ФЕДОРОВИЧ: – Якщо коротко, будемо продовжувати працювати над зміцненням економіки району та наповненням бюджету. А для цього необхідно розвивати всі галузі. Є чимало нагальних проблем. Зокрема, це – заходи з ліквідації наслідків минулих повеней, подальше облаштування мостів, доріг. укріплення берегів і т. п. Болючим є і питання забезпечення житлом молодих сімей. Хоч у районі і ведеться індивідуальне будівництво, але хотілося б, щоб його темпи були вищими, щоб сповна реалізувалася программа кредитування на ці цілі. Зазначу, що у цьому та інших напрямках є тісна співпраця обох гілок влади. На черговій сесії районної ради були затверджені “Программа реформування і розвитку житлово-комунального господарства району на 2011-2015 роки”, комплексна программа охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів “Екологія” на 2011-2015 роки. Вже самі назви свідчать про новий підхід у сфері будівництва та використання природніх ресурсів.

Під пильною увагою влади – питання соціального захисту населення. Особливої ваги надаємо проблемам заборгованості з заробітної плати, легалізації “тіньової” зайнятості та працевлаштування. Засідання, рейди, перевірки здійснюються за участю членів спеціально створеної групи, яка працюватиме і надалі.

Постійний контроль ведемо і за станом забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та відрахувань до фондів. Адже саме від дотримання законності в цьому питанні залежить, в кінцевому результаті, стан соціального захисту, своєчасне нарахування пенсій, інших виплат.

Сто днів перебування на посаді голови РДА співпадає з підготовкою до важливої події – 20-річчя Незалежності України. Наша держава дуже молода, процесс становлення триває. І мимоволі відчуваєш особливу місію нашого покоління. Звичайно, хотілося б, щоб він проходив швидше і не так болісно. Але те, що Україна відбулася, як цивілізована, європейська країна – незаперечний факт. Можемо гордитися з того, що є свідками цього процесу, сповненого багатьма яскравими подіями. Хай щастить нам усім нашляху до кращого! Миру, добра і віри в своє велике майбутнє, дорогі краяни!

– Щиро дякую за відверту розмову.

За матеріалами газети “Рідний край” від 19.08.11.


About the Author

pressa

Comments are closed here.