Menu
Майже 818,5 млн. грн. ЄСВ сплатили у першому кварталі платники Чернівецької області

Майже 818,5 млн. грн. ЄСВ сплатили у першому кварталі платники Чернівецької області

By In Новини On 16.04.2020


Впродовж першого кварталу 2020 рокудо бюджету роботодавці та підприємництво області сплатили майже 818,5 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Приріст надходжень порівняно з січнем – березнем минулого року складає 77,9  млн грн. Лише у  березні поточного року на соціальні гарантії направлено 277,9  млн грн ЄСВ – повідомляє в.о. начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Борис Акіменко.

За його словами незважаючи той факт, що єдиний внесок – це основа пенсійних виплат та інших соціальних гарантій уряд на період карантину (у зв’язку з поширенням COVID-19) зробив крок до звільнення від сплати фізичних осіб – підприємців. Зокрема, тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску лише за себе з 01 по 31 березня та з 01 по 30 квітня 2020 року. Також в цей період не проводяться податкові перевірки.

Очільник податківців області переконаний, що в такий складний для країни час роботодавці будуть соціально відповідальні і не мають морального права на «сірих» найманців – відповідно сплата ЄСВ буде зростати за рахунок детінізації, як зарплати так і найманих працівників.

Також, у податковому відомстві роз’яснюють, що за потреби фізичні особи можуть самостійно прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за періоди з 01 по 31 березня та з 01 по 30 квітня 2020 року.

Необхідно врахувати – якщо платник вже здійснив оплату внесків за березень та квітень 2020 року, до набрання чинності Законом №533-IX, такі суми зараховуватимуться податковими органами (без будь-яких заяв платників єдиного внеску) у рахунок майбутніх платежів (за умови відсутності у такого платника сум недоїмки, штрафних санкцій та/або пені по цьому внеску), крім випадків самостійного визначення таким платником бази нарахування єдиного внеску за звітний період у Звіті.

 

Податок на нежитлову нерухомість згідно нового Закону № 540-IX не сплачується лише за березень

Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)” № 540-IX, який парламент ухвалив 30 березня 2020р. визначено, що об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до статті 266 цього Кодексу в період з 1 березня по 31 березня 2020 року – роз’яснюють у  Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.

При цьому платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (крім фізичних осіб), що відповідно до підпункту 266.7.5 пункту 266.7 статті 266 ПКУ подали податкову декларацію, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за податковий  період  березень  2020 року.

У випадку, якщо у березні  чи квітні 2020 року платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, було подано уточнюючу податкову декларацію  щодо  зменшення  податкового зобов’язання  із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за податковий період – квітень  2020  року із причин,  які не пов’язані із самостійним виявленням помилок, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, такі  платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, зобов’язані подати не пізніше 30 квітня 2020  року уточнюючі податкові декларації податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з податку на нерухоме майно, відмінені від земельної ділянки, в якій відобразити відповідні зміни податкового зобов’язання податкові  періоди березень та квітень 2020 року відповідно до положень цього підпункту.

При цьому, у разі подання таких податкових декларацій з підстав, визначених цим підпунктом, до таких платників податків не застосовуються санкції, визначені статтею 50 цього Кодексу та штрафні санкції згідно вимог пункту 120.2 статті 120 Кодексу, за внесення змін до податкової звітності в частині збільшення податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за податковий період квітень 2020 року.

Установити, що платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, які визначають податкові зобов’язання із такого податкуна підставі податкових декларацій,  сплачують податкове зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за податковий  період – квітень 2020 року у повному обсязі за місцезнаходженням об’єкту нежитлової нерухомості у строк до 30 червня 2020 року без нарахування пені та штрафних санкцій, передбачених цим Кодексом за порушення термінів сплати податкових зобов’язань щодо загальних термінів сплати податкового зобов’язання за такий період.

 


About the Author

Admin 1

Comments are closed here.